14 Mayıs'ta yapılan seçimlerde, adaylardan birinin yeterli salt çoğunluğu yakalayamaması nedeniyle cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tura kaldı. 64 milyon 145 bin 504 kayıtlı seçmen 28 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için sandık başına gidiyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında AK Parti Milletvekili Çankırı Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Sarıyer Merkez’de bulunan AK noktayı ziyaretinin ardından bir dizi esnaf ziyaretinde bulundu.

Sarıyer Merkez'de vatandaşın gördüğü ilgi ve teveccühünden dolayı teşekkür eden Akbaşoğlu, “Sarıyer halkının da, muhalefet partisine oy veren insanlar da artık bu işin belli olduğunu ifade ediyor. Vatandaş iradesini yansıtmıştır. ‘Sandığa gittiğimizde farklı parti ya da adaya oy vermiş olmama rağmen Cumhurbaşkanımıza oy vereceğim' diyen insanlarımızla rastlaşıyoruz. Bu da önemli bir gösterge” dedi.

28 Mayıs'ta vatandaşın teveccühünün daha fazla olacağını söyleyen Akbaşoğlu, “Yüzde 55'in üzerinde bir destek olacağını düşünüyorum. İnşallah onu da buluruz. Hep birlikte Türkiye'mizi belirsizliğe terk etmeyelim. Liderimizin arkasında devam edelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkalım” diye konuştu.”

ak-sariyer-

Sarıyer ziyaretinde yoğun ilgi karşılanan Akbaşoğlu’na AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun ve partililer eşlik etti.

Sarıyer Posta