Son zamanlarda kötü günler geçiren Sarıyer Spor Kulübü için bir araya gelen Sarıyer sevdalıları, Sarıyerliler Derneği’nin ev sahipliğinde bir araya geldi.

17 Mayıs’ta Sarıyer Spor Kulübü’nde gerçekleşecek olağanüstü kongre öncesi bir araya gelinen toplantıya, kulübün eski başkanları ile yöneticilerinin ve eski futbolcular ve basın katılım sağladı.

Sarıyer Spor Kulübü’de geçmiş yönetimlerde yapılan hatalar ve Sarıyer’in bitmek bilmeyen gündemi olan ‘Kasa Kolaylığı’ toplantının ana gündemiydi. 

IMG_0432

“AKSİ HALDE BEYKOZ GİBİ OLURUZ”

Sarıyerliler Dernek Başkanı Hayati Kaptanoğlu, toplantının amacı mevcut yönetimi değiştirmek ve yeni bir aday çıkarmak değil diyerek şunları söyledi. Kaptanoğlu, “Amacımız kulübe gönül verenler ve geçmişte bu kulüpte yöneticilik yapanlar ile kulübe sahip çıkmak. Yanında olduğumuzu göstermektir. Aksi halde Beykoz gibi oluruz.”

“SARIYERLİLER DERNEĞİ 20 YILDIR AYAKTA”

Hayati Kaptanoğlu konuşmasında şunları söyledi, “Çocuklarımıza bir eğitim derneği adını kurduk. Burası eğitim derneği, son 20 yıldır öyle. Adımız bize güç veriyor. Sizleri bu dernek de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Eğer ki bu dernek bir sebepten dolayı kapanırsa tüm mal varlığımızı  Sarıyer Spor Kulübü'ne devredeceğimize dair topu şerh vardır. Biz son 3 - 4 seneye kadar bu topluluk her maça giderdik. Fakat arkadaşlar bize ne oldu biz maça da gitmiyoruz, bizim umurumuzda da değil. Böyle bir şey olur mu arkadaşlar? Bu anlayışla gidersek sonumuz Beykoz ve birçok kulüp gibi gibi amatör kümeye düşeriz.  Bu kulübe dışarıdan bakıldığında ‘Aman Allah’ım Sarıyer Spor Kulübü diyorlar,  ama içerisinde bir camia yok. Aslında camia varda kimse yok. Ayakta değiliz herkes uyuştu. Biz saygın bir kulübüz.  Bu toplantı kimseyi itibarsızlaştırma toplantısı değil, bizim kimseyle işimiz yok! Bu bizim kendimize gelme toplantımız. Kulüpte elimizi ayağımızı çekmiş değiliz, Ama kulübün geleceğini iyi görmüyoruz. Sizde görmüyorsunuz. Bir kaç gün sonra genel kurul topalanacak. bunları da genel kurulda konuşacağız" dedi. 

“BU KULÜP GELİRİ OLMAYAN, AYAKLARININ ÜZERİNDE ZOR DURAN BİR KULÜP”

Topaltında söz alan ve Sarıyer Spor Kulübü’nde çeşitli görevlerde uzun süre görev yapan Bayram Ali Koçoğlu ise, “İnanıyorum ki burada olan herkes Sarıyer Spor Kulübü’ne en az benim kadar emeği vardır. Geçen kongre de bir konuşma yaptım. Dedim ki, ‘Bu kulübe katılacak olan yönetici bu kulübe yeni borçlar yüklemeyecekler’.  Bu kulüp geliri olmayan bir kulüp, ayaklarının üzerinde zor duran bir kulüp. Bu toplantının ana amacı aday çıkarmak yeni yönetim bulmak için değil, daha iyi nasıl olur düşüncesi ile bir araya geldik. Kongre gününe kadar 'kasa kolaylığı' ve borç adı altında her kim bu kulübe para vermişse,bunları kulübe bağışlanmasını bekliyoruz."

Konuşmaların ardından; toplantıya katılanlar görüş ve önerilerini paylaşarak önemli mesajlar verdiler.

İşte toplantının geniş video özeti;