Galatasaray ile Fenerbahçe arasında bu akşam Riyad'da saat 20:45'te oynanması planlanan 2023 Turkcell Süper Kupa maçı, müsabaka öncesi yaşanan kriz nedeniyle iptal edildi.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin maça Atatürk tişörtü ve pankartıyla çıkmasına izin verilmemesi sonrası takımlar sahaya çıkmayı reddetti. Talepler karşılık bulmayınca kulüpler maça çıkmadı. Her iki takımın aldığı bu karar yurtta büyük ses getirirken, dünya da geniş yankı buldu.

SARIYER POSTA OLARAK ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ”

“Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşku, sevinç ve gururla kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşunda,  Riyad’da Galatasaray ve Fenerbahçe'nin maça Atatürk tişörtü ve pankartıyla çıkmasına izin verilmemesi tük milletine ve değerlerine yapılan büyük bir saygısızlıktır.

Aziz Milletimiz olarak bölünmez vatan toprakları üzerinde, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, tek millet olarak yaşama uğrunda her şeyini feda edebilme anlayışına ve ruhuna bir kez daha sahip olduğumuz gösterdik.

 Riyad’da yaşanan talihsiz olaylar üzerine, şanlı ay yıldızlı al bayrağımızın asılmasıyla ilçemizi gelincik bahçesine dönüştürelim.”

Editör: Levent Pehlivanoğlu