İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Belgrad Ormanı’nda denetim yaptı. Emniyet güçleri, piknik yapan vatandaşları orman yangınlarını önleme konusunda bilgilendirdi.

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak basın mensuplarını bilgilendiren emniyet güçleri, Belgrad Ormanı’nda TOMA araçlarıyla 7 gün 24 saat önlem alındığını söyledi. Uygulamaya, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı Köpek Eğitim Merkezi (KEM) ve atlı birlikler katıldı.

Ekran görüntüsü 2023-08-02 195722

Belgrad Ormanı’nda TOMA araçlarıyla 7 gün 24 saat önlem alındığını söyledi. Piknik yapan vatandaşları orman yangınlarına karşı uyaran ekipler, vatandaşları uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirdi, broşür dağıttı.

polis-

ORMANDA BULUNAN TOMALAR DİKKAT ÇEKTİ

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak basın mensuplarına bilgi veren Toplum Destekli Şube Müdürlüğü Komiseri Cihan Ateş ise şunları anlattı: “Ormanlarımızda bilgilendirme ve denetim amaçlı orman yangınlarına karşı görev alıyoruz. Bu orman yangınlarına sebebiyet veren cam kırığı parçaları büyüteç görevi görerek ormanlarda yangına sebebiyet veriyor. Sigara izmaritleri de öyle. Vatandaşları bu konuda bilgileniyoruz. Aynı zamanda TOMA araçlarımız 7/24 her ormanımızda mevcut olmak üzere görev alıyor. Oluşabilecek en ufak bir tehlikeye karşı görevinin başında oluyor yeterli ekipmanla. Herkesin gayesi doğa olduğu için ve biz de şu anda doğa için çalıştığımızdan tüm vatandaşlarımız memnun.”

Ekran görüntüsü 2023-08-02 195846

Editör: Levent Pehlivanoğlu