'İnternetçi Abi' lakabıyla tanınan İBB ve Sarıyer Belediye Meclisi İYİ Parti Üyesi Dr. Taylan Yıldız, gençlerle yaptığı yürüyüşlere Bursa'da devam etti. Yıldız, gençlerin sorunlarıyla yakından ilgilendi.

İstanbul’da başlattığı  spor amaçlı yürüyüşler ve sonrası sohbetler, ülkenin diğer illerinin gençleri tarafından yoğun istek aldığı için Ankara ve Adana’nın ardından üçüncüsü Bursa’da yapıldı. Hüdavendigar Parkı’ndaki etkinliğe; İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ve İl Başkan Yardımcıları İbrahim Erdoğan, Erkan Zorba, Kadir Ateş ve gençler katıldı.

"Bir ülkenin kalkınması için o ülkenin gençlerinin kalkınması gerek"

Yıldız, Türkiye’de emeklinin maaşı neden düşük? Çünkü Türkiye’de bin 87 kişi bir emeklinin maaşını ödüyor. Avrupa’da 4 kişi bir emeklinin maaşını ödüyor. Siz gençlerin istihdamını sağlamazsanız ve sağlayabildiğiniz istihdam sadece asgari ücret olursa, o paranın neresinden vergi alacaksınız da emeklinin maaşını ödeyeceksiniz? O nedenle siz emekli büyüklere şöyle söyleyin: Teyzecim, amcacım, senin hayatının müreffeh olabilmesi için benim kazanıyor olmam lazım. Türkiye’de gençlerin önünü açmak demek, ülkedeki bütün sosyo-ekonomik segmentlerin önünü açmak demek. "Bir ülkenin kalkınması için tek koşul, o ülkenin gençlerinin kalkınması gerek" diye konuştu.

Yıldız'dan 'yurt sorunu' vurgusu

Yurt sorununa değinen Yıldız, "Yurt sorunu yok diyorlar. Ben her gün binlerce mesaj alıyorum yurt sorunu ile ilgili. İnternetle ilgili, KYK burslarının çıkmaması ve geri ödenme güçlüğü ile ilgili.  Peki T.C.’nin bakanları sizce günde kaç bin mesaj alıyordur sizden? Dinleyen var mı? Yok" ifadelerini kullandı.

SARIYER POSTA