Sarıyer’de yıllarca yaşadığı mülkiyet problemine çözüm arayan Sarıyer Mahalleler Birliği yaşadıkları sorunun çözümü için Ankara’da İYİ Parti’yi ziyaret etti.

Sarıyer'deki mülkiyet sorunlarıyla ilgili çalışma ve temaslarını sürdüren Sarıyer Mahalleler Birliği'ne bağlı bir heyet TBMM'de İYİ Parti Grubunu ziyaret etti. Ziyarette İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur’da hazır bulundu.

Ziyarette, Sarıyer Mahalleler Birliği’nin talepleri dinleyen İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Sayın Koray Aydın, İYİ Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili ın Buğra Kavuncu ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Yücel Coşkun'un katıldığı toplantıda,  2981 kanun ve diğer taleplerle ilgili çalışmalara destek sözü verildi.

iyi-parti-sariyer-a

Toplantının ardında yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Grup Başkanı Sayın Koray Aydın, yaklaşık kırk yıllık, 4 milyona yakın insanı etkileyen imar ve tapu sorununun çözüm yollarını aramak için çalıştıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı. "1984 yılında çıkarılan 2981 sayılı kanun ve devamındaki düzenlemelerle tapu hakkı kazanan ama tapularını alamayan, çeşitli mağduriyetler yaşayan vatandaşlarımız adına TBMM Grubumuzu ziyaret eden İstanbul ve İzmir Mahalleler Birliği temsilcileriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi" dedi.

6d0f5590-bac9-442d-8bb8-8bd3ed092645