Türk müziğinin gelecek nesillere aktarılması, Türkiye'nin her yerinde yaşatılması ve sevdirilmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında, Sarıyer Halk Eğitimi kursiyerlerinin oluşturduğu Türk Sanat Müziği korosu, Şef Mustafa Şahin yönetiminde ilk konserini Sarıyer Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde verdi.

de6d7f0e-6598-49b8-ace1-8c65da246834

BKSM’de gerçekleştirilen programa; Sarıyer Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğtimi Müdürü Temerl Köroğlu, Sarıyer İlçe Tarım Müdürü Yavuz Acar, Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı ve Meclis Üyesi Hayrettin Dereli, CHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Ayşen Ağma, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu ve sanatseverler katıldı.

sariyer-halk-eğitim-merkezi-konseri-sarıyer-posta-gazetesi-haberleri -

Gece'de konuk sanatçı Aylin Şengün Taşçı, bir birinden güzel eserleri Sarıyerliler için seslendirdi. Konser sonunda Sarıyer Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan çeşitli hediyeleri, Taşçı ve Koro Şefi Mustafa Şahin’e takdim etti. 

sariyer-halk-eğitim-merkezi-konseri-sarıyer-posta-gazetesi-haberleri 5

sariyer-halk-eğitim-merkezi-konseri-sarıyer-posta-gazetesi-haberleri 22

Sarıyer Posta