SARFED Süper Lig Futbol Turnuvası, Dinamo Tonya ve Servet Düşmanları maçı ile Orhan Keçeli Stadı’nda başladı. 

Sarıyer Masterler Federasyonu (SARFED) tarafından organize edilen ve 12 takımın katılımıyla SARFED Süper Lig Futbol Turnuvası başladı. 

1-1’lik beraberlik ile sonuçlanan müsabakanın ardından Sarıyer Posta’ya turnuva ile ilgili açıklamalarda bulunan turnuvanın Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Uyanık, “Geçtiğimiz yaz ayında, Sarıyer Gümüşdere Spor Kulübü eski başkanı rahmetli Murat Tekoğul adına tertip edilen ve 10 takımın katılımı ile gerçekleşmişti. Hazırlık turnuvası sonucunda, katılımcı takımlar ile alınan ortak karar sonucunda bu organizasyonu federasyon kuruluşu olarak yapmak ve lig haline dönüştürmek istedik” dedi. 

ORTAK HAREKET EDİYORUZ

Turnuvaya katılanlarla beraber, ortak akıl ile hareket edildiğini dile getiren Uyanık, “Düzenli ve sistemli bir Masterler ligi oluşturmak istiyoruz. Bu sebeple geçen yıl ilkini yaptığımız organizasyonda Sarıyer Dragonlar adına Alper Alkoç, İstanbul Masterler adına Hasan Varış, Arıköy adına Serkan Gürbüz, Dinamo Tonya adına Ali Esmer, Sivas Masterler adına Edip Cengiz, Servet Düşkünleri adına Sefa Küçüköz, Bahçeköy Masterler adına Volkan Çakmak, PeakGarage adına Mahir Çelik,Tarabya Masterler adına Maksut Kanat,Feriköy Masterler adına Erhan Özçelik,Sivas Bosna Sancak adına Erol Sevim katıldı ve güzel bir ekip oluşturduk. Aramızda son derece deneyimli, sporu seven ve konusuna hâkim arkadaşlarımız var. Sarıyer ismini gerek spor gerekse Masterler ailesi arasında son derece iyi bir şekilde temsil etmeye gayret göstereceğiz” dedi. 

LİGDE İDDİALIYIZ

Turnuvanın katılımcı takımlarından ve aynı zamanda Sivas Masterler Spor Kulübü Başkanı Edip Cengiz ise şu açıklamada bulundu; “Yaz aylarında gerçekleşen turnuvayı 3.sırada tamamlayarak güzel bir tecrübe kazandık. Sivas Masterler takımımızın yapılacak olan ligde de hedeflerinin yüksek. Dört sezondur, Masterler liginde mücadele eden bir takımımız var. Güzel dostluklar oluşturma ve sporun içinde kalma gayretindeyiz. Bunların yanında sahaya inince hedefimiz de düşük olmuyor. İlk iki yıl takım yapılanmamızı oluşturduk. Ekipte birçok eski sporcumuz, hatta aktif antrenörlerimiz var. Uyumlu ve kaliteli bir ekip kurduğumuz kanaatindeyiz. Eski dostların yan yana geldiği, yeni dostların eklenmesiyle takım ruhu kazandığı bir kadro oluşturduk. Sarıyer’de gerçekleşen bu anlamlı ve özel ligde iddialıyız” diye konuştu. 

SARIYER’E GÜZELLİKLER KAZANDIRACAĞIZ

Sivas Masterlar adına temennide bulunan Edip Cengiz, “Dileğim o ki sporun ve futbolun merkezi Sarıyer ilçemize SARFED Federasyonu kuruluşu ve ligimiz çok yakışacaktır. Bu oluşumun yapılanmasında gayretleri çok olan kurucu arkadaşlarımız olan Ali Esmer, Sefa Küçüköz, Alper Alkoç, Serkan Uyanık, Serkan Gürbüz, Maksut Kanat, Hasan Varış ve emek veren diğer arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Bu federasyon kuruluşu ve yapılan ligimiz Sarıyer ilçemize güzellikler kazandıracaktır.”

Yapılan ilk hafta maçları şu şekilde sonuçlandı:

DİNAMO TONYA:1 SERVET DÜŞMANLARI:1

BAHÇEKÖY MASTERLER:5 BOSNA SANCAK MASTERLER:0

FERİKÖY MASTERLER:3 PEAK GARAGE MASTERLER:1

ARIKÖY MASTERLER:3 SİVAS MASTERLER:0 (H)

Sarıyerlilerden baklavalı moral Sarıyerlilerden baklavalı moral