Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı Saffet Akkoyun, son günlerde Sarıyer Spor Kulübü’nde yaşanan gelişmelere dikkat çekerek bir basın açıklamasında bulundu.

“BAŞKAN ADAYI DEĞİLİM”

9 Temmuz’da yapılacak kongre öncesi başkan adayı olmayacağını yaptığı basın açıklaması ile duyuran Saffet Akkoyun, basın açıklamasında bulundu.  

KAMUOYUNA DUYURULUR;

11 yıl başkanlığını, 1 yıl da Onursal Başkanlığı’nı yaptığım Sarıyer Spor Kulübü için önemli açıklamalar yapma gereği duydum.

Aralık 2022’de göreve gelen Ali Genç ve yönetimi 5 aylık bir süre sonra 28 Mayıs’ta Olağanüstü Genel Kurul Kararı aldı.

28 Mayıs’ta Olağanüstü Kongre devam ederken seçimler maddesine gelindiğinde Ali Genç’in divana yönetim listesi vermesini beklerken, 15 gün kongrenin ertelenmesini divandan talep etti. Divan talebini değerlendirdi ve 17 Haziran’a seçimli tek maddelik görüşmesi için erteledi.

17 Haziran öncesi Ali Genç’in kardeşlerinin trafik kazası geçirmeleri neticesinde Erol Aydın beni aradı ve Erol Aydın ile görüştüm. Ali Genç’in kongrede liste verip vermeyeceğini sordum. Ali Genç’in yönetim listesi vermeyeceğini ve aday olmayacağını söyledi. Kulübün kayyuma gitmemesi için arkadaşlarla birlikte geçici bir yönetim listesi yapmayı kararlaştırdık.

17 Haziran’da geçici yönetimi seçtik. Aynı gün yeni seçilen yönetim kurulu 9 Temmuz’da Olağanüstü Kongre kararı aldı.

17 Haziran’da kongrede yaptığım konuşmada bu kulüpte Ali Genç’in devam etmesi gerektiğini söylemiştim. Zaten 17 Haziran’da yapılan kongre öncesi 4 arkadaş ve Ali Genç birlikte yaptığımız toplantıda her türlü maddi manevi desteğimizi Ali Genç’e vereceğimizi söylemiştik. Ve aday olacaktı ve aday olacağına dair bizlere söz vermişti.

9 Temmuz’da Ali Genç’in aday olmasını beklerken 24 Haziran’da yaptığı bir basın açıklamasında aday olmayacağını açıklaması sonucu bizler de Sarıyer Spor Kulübü’ne hizmet edecek arkadaşlarla görüşmeye başladık. Bu görüşmelerimiz devam ederken Ali Genç yeniden Sarıyer’de bir yerel gazetede verdiği yönetim listesinde 64.000.000’luk bütçeli yönetim listesi yaptığını ve bunun engellendiğini söyledi.

Zaten ben ve 4 arkadaşımla daha önce 10.000.000 TL kendisine destek vereceğimizi açıklamıştık. Bu arkadaşların kimler olduğunu Ali Genç iyi biliyor.

Dolayısıyla 64.000.000 TL bütçe Ali Genç zaten yapmış, ben ve 4 arkadaşımızın desteği ile 10.000.000 TL ilave edildiğinde 74.000.000 TL’lik bir bütçe oluyor. 9 Temmuz’da yapılacak kongrede aday olmasını bekliyoruz.

Eğer aday olmaz ise kulüp çok büyük sıkıntılar yaşayacaktır. Birkaç kez söylememe rağmen buradan bir kez daha söylüyorum ki başkan adayı olmayacağım. Sarıyerlilerin bunu bilmesini önemle istiyorum.

Tüm Sarıyerlilerin Kurban Bayramı’nı kutlar, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı
Saffet AKKOYUN

Editör: Levent Pehlivanoğlu