PTT Evleri (Kozdere) Yavuz Sultan Selim Caddesi üzerinde bulunan PTT Evleri Camii'nin yanında bulunan gecekondudan gelen rahatsız edici ses ve kokular üzerine şikayetler giderek artmaya devam ediyor.

Vatandaşın korkulu rüyası haline gelen, yaklaşık 6 yıldır çözüme kavuşması beklenen meselenin, doğru bir sonuca ulaşması amacıyla mahalle sakinleri Sarıyer Posta Gazetesi'ne konuştu.

Bir vatandaşın sahiplendiği hayvanların bakımsızlığından, yetersiz beslenmesinden dolayı çevreye yayılan rahatsız edici kokuya ve sese maruz kalan halk çözüm bekliyor. Resmi dilekçelerle 2 kere mahkemeye verilen ve hakkında takipsizlik kararı çıkan söz konusu yerde mahalle halkı mağdur.

Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, Sarıyer Müftüsü Mehmet Muslu ve Sarıyer İlçe Tarım Müdürü Mehmet Yavuz Acar PTT Mahallesi'ne giderek vatandaşları dinledi ve çevrede incelemelerde bulundular.

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Levent Pehlivanoğlu'na konuşan PTT Mahalle Muhtarı Yusuf Yıldırım, "Bir vatandaşımızın sahiplendiği hayvanlar bakımsız ve yetersiz beslenmeden büyük sıkıntı yaşıyorlar. Sarıyer Belediyesi, Sarıyer Tarım Müdürlüğü'nden İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne kadar ulaşabildiğimiz tüm yetkili mecralara ulaştık. 500 kişiden imza topladık ve şikayetlerimizi bildirdik. Değişen hiçbir şey olmadı! Maalesef bakımsızlıktan hayvanların tüyleri dökülmüş ve derileri soyulmuş durumda." ifadelerini kullandı.

"Sağlık problemleri yaşamaya başladık"

PTT Evler Mahallesi sakini Hamdi Tekin ve eşi Herdem Tekin "Yan komşumuzun yıllardır evinde ve bahçesinde birçok çeşit hayvan bulunuyor. Hayvanların çok zor durumda olduğunu biliyoruz. Bazı zamanlarda inleme sesleri duyuyoruz. Üzülmemek elde değil. Sadece kedi, köpek değil martı, güvercin, fare ve birçok çeşit hayvan bulunuyor. Camlarımızı kokudan açamıyoruz. PTT Mahallesi sakinleri olarak çok zor durumdayız." dedi.