2024 Mart ayında yapılacak olan Belediye Başkanlık Seçimlerinde CHP’den aday adaylığı çalışmalarına göz kırpan Prof. Dr. Mithat Baydur, Sarıyer Posta Gazetesi imtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na süreçle ilgili özel açıklamalarda bulundu.

Yaklaşan Yerel Seçimler ile birlikte siyasette tempo artmaya başladı. 2024 Mart ayında yapılacak olan Belediye Başkanılığı seçimlerinde aday adayı olan Sarıyerli Prof. Dr. Mithat Baydur, bir muhalif oalrak ancak Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olabileceğini söyleyen Baydur, adaylığa yeşil ışık yaktı. Sarıyerli olduğunu her defasında gururla dile getiren Mithat Baydur, aday adaylığı hakkında insanlardan çok güzel tepkiler aldığını dile getirdi.

“TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ SORUNLARI ELE ALMAK GİBİ SORUMLULUKLARIMIZ VAR”

Bir akademisyen olarak ülkeyi daha güzel günlere taşımayı amaçladığına işaret eden Prof. Dr. Mithat Baydur şu sözleri söyledi: “Türkiye’ye mal olmuş bir insanın Türkiye’nin dört bir tarafına gezi yaptığında insanların nasıl teveccüh gösterdiklerini hatta yemek yediğim, çay içtiğim yerlerde para almamaya kalktıklarını insanların gözlerinden okuyoruz. Sarıyer’de doğduk burada büyüdük, Sarıyer’de de ölmek istiyoruz. Türkiye’ye şamil bir insanız. Ben bir Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olarak Türkiye’deki ve dünyadaki sorunları bu perspektif içinde değerlendiriyoruz. Aynı zamanda üniversitede bir akademisyenim profesör ünvanı taşıyan 30 yıllık bir akademisyen olarak bu tür Türkiye’yi ve dünyayı ele almak gibi sorumluluklarımız da var.”

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDEN ADAY OLABİLİRİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olabilme ihtimali hakkından konuşan Prof. Dr. Mithat Baydur, “Sarıyerlilerin bu teveccühle bir nabız yokladıklarını görüyorum, böyle bir sevgiye mazhar olmak gerçekten beni çok duygulandırıyor. Ama hiçbir zaman sabah aynaya baktığımda böyle bir rüyam yok. Böyle bir sevgi gösterisinde kaçamayacak durumda olursam sadece genel başkan düzeyinde böyle bir yaklaşımı kabul ederim” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu