Sarıyer Spor Kulübü’ne on yıldır üye olan ve güçlü bir Sarıyer Spor taraftarı olan CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer Taraftarlar Derneği’nde coşkuyla karşılandı.

Sarıyer Spor Kulübü’ne oy yıldır üye olan CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, 1940 Sarıyer Taraftarlar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ahmet Melik Pirim ve Tribün Lideri Ali Osman Delihasan ile çok sayıda taraftarın coşkuyla karşıladığı Aksu, dernek merkezinde taraftarla sohbet etti. Samimi bir havada geçen sohbetin ardından kulübün minik üyesi Muhammet, Sarıyer taraftarına üçlü çektirerek ziyarete renk kattı.

D849E046 8Ce0 4D58 Afe0 1Accfae68Aab

"SPOR VE SPORCU DOSTU ABİNİZ OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIM"

Dernek olarak yaşadıkları sorunları CHP Sarıyer Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu’ya aktaran taraftarlar, Sarıyer Spor Kulübü’nün desteklenerek güçlenmesi ve liglerde hak ettiği yere gelmesi için destek istedi. Kendisi de on yıldır kulübe üye olan Aksu, taraftarlara yönelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Kulübümüzün, taraftarlarımızın da ihtiyaçlarının farkındayız. Her zaman spor ve sporcunun dostu bir abiniz olarak, belediye başkanı seçildikten sonra da sizlerle her zaman dayanışma içinde olacağım. Spor kulüplerimiz yerel yönetim anlayışımızda en önemli paydaşlarımızdan biri olacak. Sarıyerli gençlerimizin, çocuklarımızın spor aktivitelerini geliştirmesine yönelik önemli projeleri hayata geçireceğiz. Kulübümüzle iş birliği içinde olacak herkese örnek bir yerel yöneticilik sergileyeceğiz. Taraftar sayımızı artırmak takımlarımıza vereceğimiz güçle aynı orantıda olur. Güçlü takımların taraftarları da güçlü olmalıdır” şeklinde konuştu.

38D06Bb1 39E1 490D 8670 D8422102D512

Özellikle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması, ihtiyaç duyduğu spor alanlarına yönelmesi ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi konusunda spor kulüplerinin önemli bir rol oynadığını ifade eden Aksu; “Taraftar sayımızı takımımıza güç vererek arttıracağız” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu