MHP Meclis Üyesi Delihasan, deprem araştırmaları üzerine Sarıyer Belediyesi bünyesinde kurulan geçici Meclis İhtisas Komisyonu’na 6 aydır davet edilmediklerini açıkladı.

MHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mehmet Delihasan, Mayıs ayı oturumunda Sarıyer Belediye Meclisi’ne, belediye bünyesinde deprem araştırmaları üzerine kalıcı bir Meclis İhtisas Komisyonu kurulması için Meclis Başkanlığına bir önerge verdi.

Önergenin reddedildiğini ifade eden Delihasan, “Beklenen İstanbul depremine bir hazırlık yapmak amacıyla, Sarıyer Belediyesi bünyesinde deprem araştırmaları üzerine Meclis İhtisas Komisyonu kurulması için adım atmıştık. Hatta buradaki Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızda bu önergemizi yerinde bulmuş, destek olmuşlardı. Ancak Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kişisel düşüncesiyle bunu değiştirerek, kalıcı komisyon yerine geçici komisyon kurulmasına karar verdi” dedi.

“DEPREM KONUSUNDA ÇALIŞMA YÜRÜTÜLMÜYOR”

Kurulan komisyona davet edilmediklerini ifade eden Mehmet Delihasan, “Biz 6 aylık süreç içerisinde komisyona hiç davet edilmedik. Deprem İstanbul’un en büyük gerçeklerinden biri iken ilçemizde Sarıyer Belediyesi tarafından bu konu ile ilgili herhangi bir çalışma yürütülmüyor” diyerek Sarıyer Belediyesi’nin deprem ile alakalı çalışmalara hız vermesi gerektiğini ifade etti.