MHP Sarıyer İlçe Başkanı Dursun Karabacak, Basın açıklamasında bulundu.

Dursun Karabacak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Türk Milletçiliği fikri Ziya Gökalp ile filizlenmiş, Atatürk ile kökleşmiş, (İnönü idaresinde 1944 de tabutluklarda, işkence ve zulm altında kesintiye uğrasada) Atsız ile düştüğü yerden kaldırılmış, Türkeş ile bayraklaşmıştır.

Türk milliyetçiliği; bugün Milliyetçi Hareket Partisinde ve Ülkü Ocaklarında yaşatılmaktadır. Parmağı olan herkes Bozkurt işareti yapabilir. Dili olan herkes ben Ülkücüyüm diyebilir. Önemli olan mensubiyet şuurudur.

Fenerbahçe forması giyen birinin Kartal pençesi yapması abesle iştigaldir! Hiç bir anlam ifade etmez. Ülkücü hareketin işlemcisi MHP, yazılımı ise Ülkü Ocaklarıdır. “imitasyon milliyetçik” daha öz bir deyişle (Çakma ve Korsan) milliyetçilik yapanların sonu “siyasi kısa devredir”.

Türk milliyetçisi olmak yürek ister! Türk milletine karşılıksız bir sevgi, Türk devletine kayıtsız şartsız bağlılık ister. Türk milliyetçiliği; Önce ÜLKEM ve MİLLETİM diyebilmektir. Önce, ben, ben demek değildir!

14 ve 28 Mayıs Genel seçimleri öncesinde, Özdağ ile Kılıçdaroğlu arasında yapılan “gizli protokol” seçim sonrası ortaya çıktığında, başta CHP’liler olmak üzere herkes şok olmuştu. İkinci olarak en çok şok olan kimdir diye merak edenler olabilir. Tabi ki 6’lı masanın sözde “Milliyetçi” partisi. Hani şu bir oturuyorum, bir kalkıyorum diyenler varya.. Zira kendilerinden ayrılan en büyük rakipleri Zafer partisinin 6’lı masa da olmadığı halde, Kılıçdaroğlu’ndan “iç işleri bakanlığını” kapmış olmasını duyunca, o ana kadar İyiyken, birden kötü oldular! Kameralar önünde muhalafet, arka planda derin muhabbet..

Türk milliyetçisi olduğu iddia eden, kameralar önünde “Türkçülükten” taviz vermeyen Özdağ, kiminle gizli protokol yapmıştı? Kılıçdaroğlu ile.. Hangi Kılıçdaroğlu? Türk devletini yabancı ülke büyükelçilerine şikayet eden, pkknın siyasi şubesi hdp ile kol kola yürüyen, Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyen, pyd törer örgütü değildir diyen, mecliste sınır ötesi tezkeresine hayır oyu veren, Tunceli’ye dersim, Diyarbakır’a Amed diyen Kılıçdaroğlu ile..

Genel seçimlerde “Türk milliyetçiliği ve Türkçü” söylemlerle sahaya çıkan Zafer Partisi, Türkiye genelinde hatırı sayılır bir oy almıştı. Sarıyer’deki oy oranı ise %2.07 – 6127 oy Genel seçimlerin üzerinden henüz 6 ay geçmişti ki Zafer partisi Sarıyer ilçe başkanın partisinden istifa ederek yöneticileri ile birlikte törenle CHP’ye katıldığını öğrendik.

Sözde “Türk milliyetçisi” Zafer Partisinden, “Atatürk milliyetçisi” CHP ye..Zafer partisinde bulamadıkları “Türk milliyetçiliğini” CHP’de mi buldular?

CHP kongresinde Özgür Özel’in “Selahattin Demirtaş’a” “Osman Kavala’ya” selam gönderiyorum sözlerini beğendikleri için mi CHP ye katıldılar?

Özgür Özel’in “TSK kimyasal silah kullandı” iftirasını atan TTB başkanını ziyaret etmesine mi, yoksa bölücü bir sözde sanatçının önünde tanzimle eğilip, elini öpmesine mi tav oldular?

Kendilerine inanarak oy veren seçmenlerin oylarını aldıktan sonra, seçmenlerini ortada bırakan, Zafer partisinden “ÜMİT’i” keserek, CHP de “ZAFER” arayanları Aziz milletimize havale ediyoruz. Şüphesiz ki milletimiz en iyi hakemdir.

Türk vatanına sevgisi, Ay yıldızlı Ay bayrağa saygısı olan, Sarıyerli tüm vatandaşlarımızı Türk siyasetinin yarım asırlık çınarı ve Türk milliyetçiliğinin yegane temsilcisi olan, Milliyetçi Hareket Partisi’ne davet ediyoruz.

Kapımızda, Gönlümüzde sonuna kadar açıktır” dedi.

Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır. (Hadis-i Şerif)

Editör: Levent Pehlivanoğlu