Lia Derm Beauty donanımlı ve profesyonel ekibiyle Şişli Meydan’daki yeni adresinde hizmet vermeyi sürdürüyor. 

lia-derm-2

Lia Derm Güzellik fiziksel aktivitelerin ve yapılan bakımların sadece insan bedenine değil zihin ve ruh sağlığına da yararı olduğunu bilen ve kişisel bakımına önem veren bireylerin gözde güzellik salonu haline geldi. 

lia-derm-4

 “BEDEN, ZİHİN VE RUH GÜZELLİĞİ BİR BÜTÜNDÜR”

Cildimiz iç ve dış dünya arasında bir köprüdür diyen Lia Derm Güzellik, çevresel koşullar kadar, kullanılan ilaçlar, soluduğumuz hava, yaşanılan hormonsal dalgalanmalar ciltte hassasiyet, sivilcelenme, aşırı kilo, hormonsal tüylenme gibi belirtilerle alarm verirken kişisel bakıma ihtiyaç duyan bireylerin yanı sıra hem sağlığı hem de formuna dikkat eden kişilerin tercihi oldu. Bu kapsamda çalışmalarını yürüten güzellik salonu “kendinizi daha iyi hissetmek istediğinizde sizinleyiz" diyerek faaliyetlerini sürdürüyor. 

lia-derm-3

“İŞİ UZMANINA BIRAKIN”

Yaklaşık 20 yıldır sağlık ve güzellik sektöründe yer alan Lia Derm Beauty kurucularından Güzellik Uzmanı ve Eğitmen Gülay Pekin, “Güzellik salonlarının yaygınlaşması ve sektörün gelişmesi olumlu bir durum. Günümüzde hemen her semtte bir güzellik salonu var. Güzellik hizmetleri eskiye kıyasla çok daha kolay ulaşılabilir oldu ve fiyatlar herkesin faydalanabileceği hale geldi. Bu halkımız için güzel bir şey, herkesin bütçesine göre ve ihtiyacına yönelik kişisel bakım hizmeti alabileceği bir yer mutlaka var. Halkımız ağırlıklı olarak tavsiye üzerine gidiyor salonlara ve merkezlere, tabii ki uygulama yapılacak yerlerde çalışan kişilerin uzmanlığına dikkat edilmeli, sonuçta cildinizi, vücudunuzu emanet ediyorsunuz. Elbette ki bakım işlemlerinizi mesleğe yeni başlamış biri yapabilir, ancak işin başında işinin ehli biri olmalı” dedi.

Verilen hizmetlerle ilgili bilgi veren Lia Derm kurucularından Güzellik Uzmanı ve Eğitmen Nilay Şimşek, “Cilt, vücut ve saç bakım işlemleri lazer epilasyonuygulamaları, profesyonel makyaj, kalıcı makyaj, bölgesel zayıflama, cilt tipine özel bakım kürleri gibi hizmetlerimiz var. Danışanlarımızla öncelikle bir ön görüşme yapıp kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan bakım protokolleriyle, bakım ritüeline karar verip uygulamamızı yapıyoruz” bilgisini verdi. 

lia-derm-5

“BİZ İYİYSEK HER ŞEY DAHA GÜZEL’’

Güzellik bir bütündür diyen Şimşek, “Her şeyin başı sağlık. Cildimiz içerden beslenir dışarıdan desteklenir, yaşadığımız şehrin havası veya bilinçsizce kullandığımız bakım ürünleri bile cildimizi olumsuz etkileyebilir. Gün içinde cilt bariyerini koruyacak ürünler kullanmak şart ve gece yatmadan önce de muhakkak cildimizi temizleyelim ki cildimiz nefes alsın ki yenilenebilsin” dedi.

“DANIŞANLARIMIZA REHBERLİK YAPIYORUZ”

Önemli tavsiyelerde bulunan Şimşek, “Doktorunun yönlendirmesiyle bize başvuran danışanlarımız da var. Sektörde uzun yıllardır çalışmanın verdiği avantajla medikal bakımda iyi olduğumuzu bilen hekimler hastalarını bize yönlendirmekten çekinmiyor. Klasik cilt bakımından medikal cilt bakımına kadar gelen kişinin cildinin ihtiyacına göre özel kombin bakımlar yapıyoruz. Genç ciltler için özel bakım kürlerimiz var. Olgun ciltlere özel kombin bakımlarımız ve problemli ciltlere özel medikal cilt bakımı kürleri uyguluyoruz. Sedefli danışanlarımız var mesela, sedef bulaşıcı olmayan ama özel bakım gerektiren bir cilt rahatsızlığı. Ciltleri çok çabuk yenileniyor ve çok hassas, devamlı temiz ve nemli tutmalarını öneriyoruz. Epilasyon, ağda yapamıyorlar, jilet kullanamıyorlar, çok sıkıntı yaşanıyor. Bizler burada devreye girip sedefin aktif olmadığı dönemde lazer epilasyonla yardımcı oluyoruz, kişiye özel tek kullanımlık başlıklarla yapılıyor uygulamalar, bu konuda gidebilecekleri çok az yer var maalesef. Özel eğitim almış uzman personelimiz uygulamalara giriyor’ şeklinde bilgi veren Şimşek ‘İnternetten veya kulaktan dolma bilgilerle ürün alıp kullanmak çok sakıncalı. Tüm ciltler özeldir ve özel bakım ister. Cilt tipi ve ihtiyacına göre ürün kullanmak çok önemli” diyerek sözlerini tamamladı.

Şişli Meydan, Abide-i Hürriyet Caddesi, No: 131 Kat:1

Şişli -İstanbul 34381

Tel: 0212 342 03 02 -0552 555 03 02

Web:   www.liadermbeauty.com

Instagram: liadermbeauty

Facebook:   LiaDerm

Mail:   [email protected]