Günümüzde iyi bir gülümseme pek çok kapıyı açmaya yardımcı olur. Bu da insanların gülümsemelerini ideal hale getirebilmek için çeşitli yollara başvurması anlamına gelir. Kozmetik diş hekimliği de bu amaçla başvurulan bir estetik işlemdir.

Kozmetik diş hekimliği, ağzınızın ve gülüşünüzün estetik görünümüne odaklanan bir alandır. Diş beyazlatma, yarı saydam diş kaplamaları ve tam gülümseme makyajları bu alanda uygulanan işlemlerden bazılarıdır. Mükemmel gülümseme için en güzel görüntü sağlanarak, bireylerin kendilerini daha özgüvenli ve mutlu hissetmeleri hedeflenir.

Nitekim dişlerin istenen şekilde ve renkte olması, kişiyi gülümserken daha özgüvenli hissettirecektir. Bunun da hayatınıza olumlu katkıları olur. Güvenle gülümsemek hayatınızda size yeni kapılar açacaktır.

Kozmetik diş hekimliği uygulamalarına başvurmak için dişlerinizde müdahale gerektiren bir rahatsızlık olması gerekmez. Dişlerinizde herhangi bir sorun olmasa bile estetik açıdan memnun olmak için bu işlemlere başvurabilirsiniz. Zira kendinizi iyi hissetmeniz ve estetik güzelliğiniz ön plandadır.

Güzel bir gülümsemenin bıraktığı etkiyi kimse unutamaz. İyi bir gülümsemeye sahip olmak istemek herkesin hakkıdır. Gülümsemenin ilk izlenim için oldukça önemli olduğu da unutulmamalıdır. Bu yüzden eğer gülümsemenizde sizi rahatsız eden unsurlar varsa bunları değiştirmek isteyebilirsiniz. Daha güzel ve parlak bir gülümsemeyle herkes üzerinde olumlu izlenim bırakabilirsiniz.

Kozmetik diş hekimliğinde uygulanan işlemler sadece dişlerinizi de kapsamaz. Diş etleriniz, ağzınız ve çeneniz de yapılan bu estetik işlemlere dahil edilir. Ek olarak yapılan bu işlemler sayesinde gülümsemeniz desteklenerek daha da üst bir seviyeye çıkar.

Kozmetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Dişlerinizde sizi rahatsız eden görüntüyü, diş hekimliği uygulamaları ile ortadan kaldırmak mümkündür. Sararmış, aşınmış, yontulmuş, kırılmış, yanlış hizalanmış, şekli bozulmuş, fazla boşluklu dişleri istenen görüntüye ulaştırmak, bu alanda yapılan uygulamaların esas amacıdır.

Bu tip problemleri ortadan kaldırmak için uygulanan işlemler ise genel olarak şunlardır: Diş beyazlatma, diş kaplama - kuronlar, inley ve onley, diş implantları.

Diş Beyazlatma: İdeal bir gülümsemeye kavuşmak için en çok başvurulan yollardan biri diş beyazlatmadır. Bu işlem sırasında diş yüzeyinde bulunan gözenekli mine yapısında oluşan renkli, inorganik ve organik maddeler diş beyazlatma jelleri ile giderilir.

Seramik Lamine - Kompozit Lamine: Bu işlemde diş yüzeyinden doku kaldırılmaz veya yarım milimetrelik doku çıkarılması sonrası ince, özel yapım, diş renginde kabuklar dişlerin ön kısmına yapıştırılır. Hastanın doğal dişlerine uyumlu olacak şekilde işlem gerçekleştirilir.

Diş Kaplama - Kuronlar: Diş eti çizgisinin üzerindeki çürümüş veya hasar görmüş dişin tedavi edilmesini içeren bir işlemdir. Dişe estetik görünümü yeniden kazandırmayı hedefleyen bir işlem olan kaplama, sağlam diş üzerine oturur. Kırık ya da çatlak dişlerin görünümünü iyileştirmek için de kuronlara başvurulabilir.

Inley ve Onley Dolgu: Porselen ya da kompozit malzemeden yapılan inley ve onleyler, çürük veya hasar görmüş dişleri doldurmak amacıyla kullanılır. Dişin merkezine doğru işlem gerçekleştirildiğinde inley, ısırma yüzeyini kapladığında ise onley olarak isimlendirilir.

Diş İmplantları: Genellikle son çare olarak başvurulan implantlar, çekilmiş dişler ya da kökü kurtarılamayan dişler üzerinde uygulanır. Uygun şartlar sağlandığı takdirde implantlar rahatça yerleştirilebilmektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı İçin En Güncel Uygulamalar Dentakay'da!

Dentakay, hastalarına sunduğu eşsiz deneyimle onlara en güzel gülümsemeyi vadediyor. Her hasta, en iyi hizmeti alabilme hakkına sahiptir. Dentakay, sizlere istediğiniz estetik gülüşü kazandırırken konforunuzu da ön planda tutar. En üst seviyede sunduğu hizmet sayesinde, uygulanacak işlemler için duyduğunuz endişeyi ortadan kaldırır.

Zira herkes mükemmel bir gülümsemeye sahip olmayı hak eder. Dentakay da en son teknolojiyle donatılmış modern klinikleri ile bunu sağlıyor. Siz de ağız ve diş sağlığında en güncel uygulamalar için https://dentakay.com/tr/ adresini ziyaret edin, daima sağlıkla gülümseyin!