D3 vitamini, cildin güneş ışığını yeterince alamaması ile ortaya çıkan ve dünyada en fazla eksikliği görülen D vitamini çeşididir. D vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, kemiklerin, kas fonksiyonunun ve dişlerin korunmasına, kalsiyum ve fosforun emilimine katkıda bulunur.

K2 vitamini ise bağırsak sistemindeki yararlı bakteriler tarafından üretilir ve kandaki kalsiyumun kemiklere taşınması için D vitaminini destekleyen ve K vitamini çeşididir. K2 vitamini kemiklerin korunmasına katkıda bulunur. D vitamini ve magnezyum ile birliktekemiklerin ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olur.

D3 ve K2 vitaminlerinin birlikte alınmasının vücuda birçok faydası vardır. Bu iki vitamin birlikte kullanıldığında vücutta yeterli seviyede vitamin emilimi sağlanır.

Kolajen ise vücutta en yaygın ve bol miktarda bulunan protein türüdür. Kolajenin magnezyum ile birlikte kullanımı cildin gerilme mukavemetini düzenler. Magnezyum, hücrenin hücre dışı alanda kolajene bağlanmasını kolaylaştırır. Kolajen ve magnezyumun birlikte kullanımı kortikal kemik oluşumuna destek olur. Magnezyum ve kolajenin, D3 ve K2 vitaminleri ile beraber kullanılması vücudun normal fonksiyonuna bütüncül bir destek sağlar.

Vücuttaki magnezyum ve kolajen seviyesini korumak için gıda takviyeleri kullanabilirsiniz. Magnezyum, D2K2 ve kolajeni bir arada sunan The Collagen Mag Plus ürününü incelemek ve kolajen içerikli magnezyum takviyeleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için https://www.day2day.com.tr/  adresini ziyaret edebilirsiniz.