Sarıyer Spor Kulübü’nün 59’uncu Genel Kurulu’na tek listeyle giren Ali Genç, başkan olarak seçildi. 

Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi Salonu’nda yapılan Genel Kurul’un Divan Başkanı Hayati Kaptanoğlu’na eşlik eden Bayramali Koçoğlu, Denetleme Kurulu Raporu söz alarak sert ve önemli açıklamalarda bulundu.

“Vefa örneği demeci talihsizlikti”

Van deplasmanına gidemeyen kafile için Saffet Akkoyun’dan dönemin başkanı Selçuk Kavaloğlu’nun ödünç para istediğini belirten Koçoğlu şunları söyledi. “Herkesin bildiği gibi bir gün sonra Saffet Akkoyun, kulübün resmi hesabına 205 bin TL bin havale etti. O gün öğleden sonra yönetim kurulu üyeleri bunu fark edince, kendi aralarında topladıkları tahminen 80 bin lira civarında parayı hesaba gönderdiler. Burada teşekkür edilen kişi Saffet Akkoyun olması gerekirken, 80 bin lira para gönderen yöneticiler maalesef basında ‘vefa örneği’ diye demeç verildi. Bunlar talihsizlikti.”

Peki daha sonra ne oldu?

Saffet Akkoyun ile ilgili Sarıyer kamuoyunda, ‘Sen bu yönetime para veriyorsun. Sen nifak mı sokuyorsun?’ diye suçlamalar yapıldığını belirten Koçoğlu, “10 milyon 700 bin lira civarında kulübe bağış yapıldı. Kulübü uçuracağım vaatleriyle yönetime talip olanlar, bu paranın ne kadarını ödedi? 4 milyon 4 yüz bin lirasını verdiler. Kalan yaklaşık 6 Milyon TL Saffet Akkoyun ve beraberinde bağış veren arkadaşlarımızla tamamlandı. Geriye bu döneme ait 13 Milyon kalan borç var. Ayrıca Salih Bayraktar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İş insanı Erdal Aksoy ve Saffet Akkoyun kulübün geleceğine yönelik birlikte bir çalışma yaparken, Aksoy hakkında yapılan olumsuz haber sebebiyle büyük bir fırsatı kaçırdık. Bu da kulübe yapılan en büyük kötülüktür.”

“Kasa Kolaylığı kulüp tarihinde yoktur”

Koçoğlu, “Geçmiş yönetimin kamuoyundan büyük tepkilere neden olan Derya Gülgeç ve İsmail Geçim’in “Kasa kolaylığı” adı altında ödünç para vermeleri vermeleri yakışmadı. Bu durum karşısında birçok istifaları beraberinde getirmiştir. Benim bildiğim kadarıyla, geçmiş yönetimlerde böyle bir şey yaşanmamış. Maalesef yine aynı yöneticiler, Başkan Ali Genç’in listesinde yeniden görev aldılar.

"Bu kulüp parasız yürümez”

Bu kulüpte uzun yıllar görev aldığını belirten Koçoğlu, “Sarıyer’de görev yapmak büyük onurdur. Ama maalesef elini ciddi şekilde taşın altına koyamazsan, bu kulübün başkan veya yönetici olarak çevresinde dahi dolaşmamak gerekir. Yeni seçilen Ali Genç başkana büyük görev düşüyor. Cesaretinden dolayı kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” Dedi.

  • Levent PEHLİVANOĞLU