Tarihinde iki yıl süper lig geçmişi bulunan ve TFF Kadınlar 1.Ligi B Grubunda ilk yarıyı lider Bornova Hitab Spor’un iki puan gerisinde tamamlayan Kireçburnu Kadın Futbol Takımı ekonomik sıkıntılarından dolayı kaderi ile baş başa bırakıldı.

Sezona yeniden Turkcell Kadınlar Süper Ligi'ne yükselme hedefi ile girdiği sezonun devre arasında sponsor desteğini kaybetmesi üzerine geliri olmadığı için birçok oyuncusu ve teknik ekibiyle yollarını ayırmak zorunda kalan Kireçburnu Kadın Futbol Takımı’nın şuan ki hali içler acısı.

İkinci yarının ilk maçı olan ve ilk devrede rekor bir sonuçla 23-0 yendiği Şırnak Belediyegücü Sportif Faaliyetler maçına çıkmayarak hükmen mağlup oldu. Son olarak geçtiğimiz hafta Sarıyer Bld. Çayırbaşı Stadyumunda karşılaştığı ve ilk devre deplasmanda oynadığı maçta 4-0 yendiği Gazikentspor karşısına 12 futbolcu ve teknik ekipsiz çıktığı maçta 11-0 yenilmekten kurtulamadı.

Kireçburnu Kadın Futbol Takımı kadın futbolunun mihenk taşlarından biri olduğunu belirten Sarıyer Posta Gazetesi’nin yazarı Musta Uslu, “Kireçburnu Kadın Futbol Takımı ilçemize değer ve prestij katmıştır. Ayrıca kadın futbolunun önemli kulüp ve taraftarlarını Sarıyer’de ağırlamış, ilçe tanıtımı ve ekonomisi adına katkılar sağlamış olan takımın geldiği durum, Sarıyer’li biri olarak şahsımı çok üzmüştür”

“MEVCUT DURUM ÇOK ÜZÜCÜ”

Uslu, “Sanki bu günleri hissetmişim gibi 18 Kasım 2023 tarihinde yayınlanmış olan yazımda takıma destek olunması için çağrıda bulunmuştum. Kireçburnu Kadın Futbol takımında futbola başlamış ve şimdilerde Almanya Berlin Türkiyemspor oyuncusu olan eski öğrencim Avusturyalı Fanny ile birlikte dostluk maçları organizasyonu için çalışmalar yürütüyorduk. Türkiye Futbol Federasyonu’nun, 2008 yılında “Herkese Her Yerde Futbol” projesine kapsamında faaliyete başlayan ve 2010 yılında federe olan Kireçburnu Kadın Futbol Takımı’ın içinde bulunduğu mevcut durum gerçekten çok üzücü.  Takımın en kısa zamanda destek bularak eski başarılı günlerine dönmesini ve ülke kadın futbolu içerisindeki yerini korumasını diliyorum” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu