Geçmiş yıllarda fantezi futbol oyunlarını oynayan kişiler, bu harika oyunun kurallarını çok iyi biliyorlar. Fantezi futbol oyunları kendi ilk 11’ini kur ve topladığın puanlarla rakiplerini alt el tarzında bir işleyişe sahip. Şuanda Türkiye’nin en iyi fantezi futbol oyunu olan Petrol Ofisi Sosyal Lig de aynı düzene sahip. Oyun içinde ve puanlama sisteminde küçük değişiklikler olsa da ana oynanış tarzı değişmiyor.

Oyunu oynamaya başladığınızda kendiniz için harika bir ilk 11 kuruyorsunuz. Bu 11’i kurarken TFF Süper Lig futbolcuları arasından seçim yapmanız gerekli. Bir yandan da sizlere sunulan bütçeye uygun tercihler yapmalısınız. Kadronuzun tamamını en yüksek değere sahip oyuncularla dolduruyorsunuz. Oyunun kuralları çerçevesinde kurduğunuz kadrolar, futbolcuların gerçek maç performanslarına göre en yüksek puanları alırsa değeri milyon liralarla ölçülen muhteşem hediyeleri kazanma hakkını elde edebileceksiniz.

Süper Lig Merkezli Harika Bir İlk 11 Kur Oyunu

Fantezi futbol oyunlarında genellikle belirli bir turnuva ya da lig kısıtlaması olur. Oyuncular futbolcularını belirli bir profesyonel ligden ya da Şampiyonlar Ligi gibi önemli turnuvalardan seçerler. Petrol Ofisi Sosyal Lig de futbolcu havuzunu TFF Süper Lig’den oluşturuyor ve ülkemizin tüm futbol tutkularını oyuna davet ediyor. Ülkemizde futbolla ilgili olup ligimizi takip etmeyen kişi sayısı çok azınlıkta. Haliyle birçok futbolsever bu harika oyuna son derece iddialı bir şekilde başlıyor.

Oyun içerisinde kadro seçerken tüm takımların futbolcuları arasından tercihler yapabilirsiniz. Ligimizde lisanslı bir şekilde futbol oynayan futbolcuların tamamı bu oyun içerisinde yerini almakta. İlk olarak kadronuz için taktik diziliminizi belirliyorsunuz. Ardından bu taktiğe uygun futbolcuları seçme aşamasına geçiliyor. Ligi aktif bir şekilde takip eden bir kişiyseniz yaptığınız tercihler ile birlikte harika puanlar elde edebileceksiniz.

Kişisel Bilgi paylaşımına Gerek Olmadan Üyelik Oluşturup Kazanmaya Başlayın!

Oyunlarda rekabetin üst seviyelerde olabilmesi için oyunun online bir biçimde oynanıyor olması şart. Diğer oyuncular ile bir rekabet içerisine girmezseniz oyunun size uzun süreli keyif vermesi çok mümkün olmuyor.

Söz konusu futbol olduğunda rekabet çok önemli. Bu doğrultuda Petrol Ofisi Sosyal Lig rekabeti her zaman üst seviyede tutmak istediği için online bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu online oyunu oynamak için internet bağlantınızın ve bir üyeliğinizin olması gerekli.

Üyelik oluşturma işlemleri son derece basit bir şekilde tamamlanmakta. Oyun tarafından sizlerden istenen bilgileri eksiksiz bir biçimde girdikten sonra üyelik işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Bu süreçte sizlerden hiçbir kişisel bilgi talep edilmiyor. Alınan bilgiler de özel güvenlik sistemleri ile korunmakta. Kendi ilk on birini kur oyununda açacağınız üyelikte hiçbir bilginiz siz istemediğiniz takdirde farklı kişiler tarafından görülemeyecektir.

Futbolcuların Puan Sistemine Bakarak Kendi İlk 11’ini Kur

Fantezi futbol oyunlarında oyuncuların amacı kadrosunun en yüksek puanı toplamasını sağlamaktır. Bunu yaparken de oyun tarafından belirlenen kurallara dikkat etmek gerekir. Petrol Ofisi Sosyal Lig oyuncuları da puan tablosuna bakarak kadrolarını kurarlar. Tabi ki burada oyuncuların tercihler de önemlidir. Ancak puan tablosuna göre yapılmayan tercihler takılara katkı veremezken negatif puanların yansımasına sebep olabilir.

Puan sisteminde hiçbir karmaşa bulunmuyor. Futbolcuların elde ettikleri gerçek maç istatistiklerindeki değerlere göre alacakları puanlar belirlenmekte. Gol sayıları, asist sayıları, alınan süre, kart görmeme ya da penaltı kurtarma gibi birçok farklı etmende futbolcular puan kazanabilir. Siz de ilk 11 kur işleminden önce bu tabloyu incelerseniz çok daha yüksek puanlar toplamayı başaran bir kadro kurabilirsiniz.

Takım Dengesini En İyi Sağlayanlar PlayStation 5 Sahibi Oluyor!

Oyun içerisinde size verilen bütçe ile ideal bir kadro kurmanız gerekli. Kadronuzu kurarken her mevkideki futbolcuyu çok iyi düşünmeniz gerekli. Çünkü vereceğiniz doğru kararlar sizin harika ödüller kazanmanızı sağlayabilir.

Oyun içerisinde sezonun büyük ödüllerini kazanmak için her hafta doğru kararlar vermeniz gerekli. Ancak haftalık ödüllerde böyle bir durum söz konusu değil. Bugüne kadar tüm haftalarda çok düşük puanlar almış olsanız da bu haftanın en yüksek puanını aldığınızda PlayStation 5 ve FIFA sizlerin oluyor. Çekiliş ya da kura gibi durumlar söz konusu olmadan direkt olarak hediyelerinizi teslim alabiliyorsunuz.

En yüksek puanı alan kadroya sahip olmak için dengeyi çok iyi bir şekilde kurmanız gerekli. Bütçenizden maksimum verim almanız gerektiğini hiçbir zaman unutmayın. Seçeceğiniz tek bir futbolcu sizi üst sırlara taşıyabilir.

Her Hafta Dağıtılan Yakıt Ödülleri İle Birlikte Yakıt Masrafınızı Minimuma Çekin!

Oyun içerisinde dağıtılan haftalık ödüller PlayStation 5 ve FIFA ile sınırlı değil. Haftayı başarılı bir şekilde tamamlamış olan ancak liderliği kaptıran kişiler için de harika hediyeler var. Petrol Ofisi tarafından her hafta 100 kişiye 500 TL tutarında yakıt hediye ediliyor. Alınan bu yakıt hediyesinin hangi araçta kullanıldığı ya da hangi istasyondan temin edildiği hiç önemli değildir. Bütün bu etmenler hediyeyi kazanan futbol severlere bırakılır.

Sezon Boyunca Hiç Azalmayan Rekabet Sizleri Bekliyor!

Oyunun haftalık ödüller sunuyor olması heyecanın her hafta yeniden başlamasını sağlamakta. Fakat sezona çok iyi bir giriş yapıp istikrarlı bir şekilde devam kişiler de var. Bu kişiler kurdukları kadrolar ile birlikte sezonun en büyük ödülü olan KIA Niro Hibrit otomobil kazanma yolunda ilerliyorlar.

Liderlik mücadelesi veren oyuncuların tamamı çok iyi düzeylerde olduğundan kadro kurarken çok dikkat edilmesi şat. Rastgele bir kendi ilk 11 ini kur işlemi ile uzun süreli başarının elde edilmesi mümkün olmayacaktır. Alabilecekleri her puanın değerini bilen oyuncular devrelerin sonunda büyük ödüle ulaşan kişiler olacak.

Futbol tutkunları için harika bir fırsat! Sosyal Lig uygulamasını indirerek kendi takımınızı oluşturabilir, gerçek maçlar üzerinden puan toplayabilir ve birbirinden güzel ödüller kazanabilirsiniz. Hem Android hem de iOS platformlarında mevcut olan bu eğlenceli oyunu hemen keşfedin ve futbol heyecanını doyasıya yaşayın. İndirmek ve oynamak için aşağıdaki linklere tıklayın!

https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.dogus.sosyallig

https://apps.apple.com/tr/app/sosyal-lig/id725481540

Editör: Levent Pehlivanoğlu