Başkan Selçuk Kavaloğlu kendisine yönelik gelen ‘siyaset yapıyor’ eleştirilerine ateş püskürterek; “Bu kulübe siyaset sokmayı düşünecek kadar yobaz kafalı insanları kulübün kapısından içine sokmam” dedi.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Selçuk Kavaloğlu, Zonguldak Kömürpsor maçında İstiklal Marşı’nı arkasını dönerek okuması, teknik direktör ile yollarını sosyal medya üzerinden ayırması ve kulüpte siyaset yapıldığı iddialarına yönelik sert açıklamalarda bulundu.

“GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Sözlerine kulübü devraldıkları 5 aylık süreci değerlendirerek başlayan Başkan Kavaloğlu, verilen sözlerin tutulmadığını dile getirerek “Sarıyer’de maddi durumu bizden daha iyi olan insanlar taşın altına elini koymadı.12 sene boyunca görev yapan Sayın Saffet Akkoyun’un başkanlığı döneminden bu yana süre gelen Sarıyer Spor Kulübü’nü, itibar kaybına uğratmayacak şekilde gövdemizi taşın altına koyarak, 14 tane yönetim kurulu üyemizle devraldık. Kulübü devraldığımızda rakiplerimiz kamplarını tamamlamıştı. Biz bu sürece ancak kongreden sonra başlayabildik. Takımımızda iki tane sözleşmeli oyuncumuz vardı. Kısıtlı bütçemizle ve bize söylenen borçların çok üstünde aldığımız takımı, daha yukarıya taşımak için elimizden geleni yaptık. Herkes bizleri eleştiriyor. Ben kulübün menfaatleri doğrultusunda görevini layıkıyla yerine getirecek olanlara koltuğumu devretmeye hazırım” dedi.

“ESKİ YÖNETİMİN BORÇLARINI ÖDÜYORUZ”

Gündeme yansıyan kulübe haciz geldiği iddialarına yönelik de açıklamalarda bulunan Kavaloğlu, “Kulübe iki tane haciz geldi. Bunlar eski yönetimin geçmiş dönem borçları yüzünden gelmiştir. Bunlarında ödemesini gerçekleştirdik. Söylenenden çok daha faza borç çıktı. Bir kere bile dile getirmedik. Aksine kongrede Saffet Akkoyun’un elini öptük, teşekkür ettik. Kendisi benim konuşmamı dinlemeden kongre alanından ayrıldı. Yine de gönül koymadık” diye konuştu.

“ÇAKMA SARIYERLİLER OYUNLARINIZ SUYA DÜŞTÜ”

“Bizim için önceliğimiz Sarıyer Spor Kulübü’nün menfaatleridir” diyen Kavaloğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “2023 seçimlerine hazırlık yapmak isteyenlere, bu kulübü ele geçirmek isteyenlere, bir Allah’ın kuluna bu kulübü peşkeş çekmem, kullandırtmam.! Bu kulübe siyaset sokmayı düşünecek kadar yobaz kafalı insanları kulübün kapısından içine sokmam. Benim önümde ‘köyün çocukları’ var. Selçuk Kavaloğlu’na git diyebilecek tek isim var, onlarda ‘köyün çocukları’. Başkan yeter artık daha iyisi var derler ki ben fırsat vermeden çeker giderim. Siz beni 14 yönetim kurulu üyesini bu kadar karabatak mı sandınız? Aldığımız kongre kararından sonra düğmeye basmaya başladınız. Biz bu oyunlara düşmeyiz. Bugüne kadar yaptığımız iyi niyetli yaklaşımlarımızı anlamadılar. Oyunlarınız suya düştü, çakma Sarıyer’i severler.”

KEÇİ MEHMET’İN İZİNDEN GİTTİK

Zonguldak Kömürspor maçında İstiklal Marşı’nı arkasını dönerek okumasına da açıklık getiren Selçuk Kavaloğlu futbolculara kırgınlığını vurguladı. Keçi Mehmet lakaplı teknik direktör Mehmet Demirtaş ile de yollarını ayırma sürecine açıklık getiren Kavaloğlu; “Malumuz teknik direktörümüz, yönetime ve kulüp başkanına yapması gereken uyarıyı sosyal medya aracılığıyla bazı arkadaşlarımızı kullanarak ilan etmiştir. Sözler tutulmuyor, borçlar ödenmiyor diye. Bizde futbolun raconunda bu varmış demek ki diyerek, saygısızlık olamaması adına hocamızın izinden gittik ve kendisi ile yollarımızı ayırdığımızı kulübümüzün resmi sosyal medya hesabından kendisiyle paylaştık” dedi.

“İLÇENİN TEK MARKASI BU KULÜP”

Kulüpten menfaat sağlamadığını ve maddi kazancı olmadığını bildiren Başkan Kavaloğlu, zorluluklarla karşılaştıklarını ifade ederek; “Kulübümü bu köhnemiş yapıdan kurtarıp, menfaatleri doğrultusunda hak ettiği yere teslim edeceğim. Bizim futbolcularımızla, seyircilerimizle aramızda hiçbir problem olmaz. Futbolcuyla seyirci arasına nifak ve fitne sokmak isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Devletimiz sağ olsun stadımızı yapıyor, Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç’te otobüsümüzü veriyor. Biz kimsenin siyasi görüşü ile ilgilenmiyoruz. Bu ilçenin tek markası bu kulüp. Köyün çocuklarının arkasında yine köyün çocukları duracak” diyerek sözlerini noktaladı.