AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, AK Parti heyeti ile birlikte Rumeli Feneri'ndeki balıkçı esnafını ziyaret etti. Ziyarette balıkçıların sorunları ele alınırken, yeni avlanma sezonunun bereketli geçmesi temennisinde bulunuldu.

1 Eylülde başlayacak olan yeni av sezonu öncesinde balıkçıları ziyaret eden AK Parti heyeti, balıkçıların sorunlarını dinleyip somut çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde bulundular. Ayrıca balıkçıların, trolcülükle mücadele, soğuk depolama alanı, balık indirme alanı ile ilgili konularında masaya yatırıldı.

"HEM BALIKÇILARIMIZIN, HEM DE SOFRALARIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN"

Balıkçılığın ülke ekonomisindeki yerine değinen Osman Nuri Kabaktepe, "Sarıyer balıkçılığın en önemli bölgelerinden biri. 1 Eylül’de vira bismillah demeden önce balıkçı esnafımızla bir araya gelerek yeni sezondan beklentilerini konuştuk, ihtiyaçlarını dinledik, çözüm önerileri üzerinde istişarelerde bulunduk. Yeni sezonun tüm balıkçılarımıza bolluk, bereket ve hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Öyle bir sezon olsun ki hem balıkçılarımızın, hem de sofralarımızın yüzü gülsün" dedi.

"ÖNEMLİ BİR PROJEYE İMZA ATACAĞIZ"

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun ise şunları söyledi: "Sarıyerli balıkçılarla sürekli bir arada ve iletişim halindeyiz. İhtiyaçlarını da biliyoruz, Sarıyer Belediyesi’nin bu ihtiyaçlar konusunda hiçbir adım atmadığını da biliyoruz. Balıkçılarımızla ve sayın il başkanımızla yaptığımız istişareler doğrultusunda, tıpkı Rumeli Kavağı halkına kazandırdığımız park ve gezi alanı gibi, tüm Sarıyerli balıkçıların ihtiyacına cevap verecek önemli bir projeye imza atacağız."

SARIYER POSTA GAZETESİ