Sarıyer’e büyük değer katan ve Orjin Gayrimenkul Grubu, Doğuş Grubu’na ait İstinyepark İstanbul’daki yüzde 42’lik son payı da satın alarak dev AVM’nin tek sahibi oldu.

2007 yılında faaliyete başlayan İstinyePark İstanbul Alışveriş Merkezi’nin yüzde 58 payına sahip olan Orjin Gayrimenkul Grubu, yüzde 42 paya sahip olan Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları Şirketi’nin hisselerinin de tamamını satın alarak İstinyePark İstanbul Alışveriş Merkezi’nin tamamının sahibi oldu. İstinye Park AVM’nin ortaklarından Qatar Holding LLC’ye ait hisseler de daha önceden el değiştirmişti. Böylece Orjin Gayrimenkul Grubu 2021 yılında açtığı İstinyePark İzmir AVM’den sonra İstinyePark İstanbul AVM’nin hisselerinin de tümünün tek sahibi oldu.

İSTİNYEPARK HALKA ARZ EDİLECEK!

İmza töreninde konuşan Orjin Grup Eş Başkanları Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım, İstinyePark İstanbul’da devam eden yenileme projesi kapsamında Haziran ayında yeni restoranların, kafelerin ve mağazaların faaliyete geçeceğini söyledi. Kurşun ve Yıldırım bundan sonraki hedeflerinin İstinyePark’ı bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüştürerek halka arz etmek olduğunu ifade etti.

Editör: Levent Pehlivanoğlu