Pilot bölge olarak İstanbul’da başlatılacak proje kapsamında hazırlanan kamu spotu ile, YES uygulamasını tercih eden bilinçli tüketiciye uygulama hizmetleri kapsamında ücretsiz ev içi CHEK-UP hizmeti de sunulacak olan proje düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (İSTESOB) düzenlenen basın tanıtım toplantısı İSTESOB Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yılmaz ve İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Yönetimi ve basın mensuplarının katılımı ile başladı.

“YES PROJESİ İÇİN KUTLUYORUM”

Toplantının açılış konuşmasını yapan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz; “Güçlü Türkiye, Güçlü Esnafla hayat bulur. Odamız bünyesinde birçok başarılı projeye imza attık. Elektrik Teknisyenleri Odasını hem sektöre hem de vatandaşa katkı sağlayacak olan YES Projesi için kutluyorum” dedi,

“FEN ADAMLARININ VATANDAŞLARA HİZMET VERMESİNİ SAĞLAMAYI AMAÇLIYORUZ”

Toplantıda proje hakkında bilgi veren İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, “Elektrik malzemeleri ve montajı kaynaklı üzücü olaylar sıkça yer alıyor. Yangınlar ve can kayıpları bu konusundaki bilinçsizlik karşısında İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası olarak, toplumu bilinçlendirmek ve güvenli hizmet alımını teşvik etmek amacıyla geliştirilen Yetkili Elektrik Servisi (YES) projesi uygulaması Ocak 2024 de başlıyor. Proje içerisinde vatandaşın yararına sunulan hizmetlerimizden bir tanesi de, “YES ücretsiz chek-up uygulamasında Yetkili elektrikçi evinizin elektrik sisteminin kontrolünü yaparak rapor verecek. Proje kapsamında, belgeli ve sorumluluk sahibi tüm eğitimlerini tamamlamış fen adamlarının vatandaşlara hizmet vermesini sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

“YETKİLİ ELEKTRİK TEKNİSYENLERİNDEN HİZMET ALMALARINI ÖNERİYORUZ”

İstanbul Esnaf Odası Birliğinde yapılan basın toplantısında söz alan İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali: “Toplumda çalışan elektrikçilerin çoğunluğunun belgeli olmadığını hatırlatarak, Yetkili Elektrikçi Servisi (YES) Projemiz ile vatandaşların yetkili elektrik teknisyenlerinden hizmet almalarını öneriyoruz, çünkü bu kişiler eğitim almış ve sorumluluklarını bilen profesyonellerdir. Projemizin bir parçası olarak, vatandaşlara yönlendirme hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri sunarak bilgi eksikliğini gidermeyi de hedefliyoruz.”

istanbul eelektirk

Sektörde bir ilk YES uygulaması ile tüm hizmetler elinizin altında…

TüketicilerinrahatlıklauygulamamarketlerindenindirecekleriYetkiliElektrikçiServisi(YES) uygulaması içeriği;

-        “Arıza-Bakım-Elektrik”,

-        “Abonelik, Talep, Proje ”,

-        “Güvenlik Kameraları Sistemleri”,

-        “Uydu - TVSistemleri”,

-        “Kompanzasyon Sistemleri”,

-        “G.E.S Kurulum ve Bakım”,

-        “Araç Şarj İstasyonu Kurulumu”,

-        “Elektrikle İlgili Bilirkişi”,

-        “Asansör Kurulumu – Arıza Bakım” hizmetlerini kapsamaktadır.

Rahman Kosdereli İSTETO, Hayrettin Keskin İSTETO Bşk Vekili, Gürsoy Kaya İSTETO Denetleme Kur. Üyesi, Osman Durdu İSTETO Yön. Kur. Üyesi, Özlem Eser İSTETO Yön. Kur. Üyesi, Faik Yılmaz İSTESOB Yön Kur. Başk, Haluk Bozali İSTETO Yön Kur. Başk, Semra Çağlar Monad PR, Osman Şahin İSTETO Yö. Kur. Üyesi, Beycan Kayıkçı İSTETO Yö. Kur. Üyesi, Yiğit Ali Daltaban Yön. Kur. Üyesi, Hamdi Ali Aydın Yön. Kur. Üyesi, Basri Çelik Oda Danışmanı, Eser Kalaç Bilgi İşlem Sorumlusu

Editör: Levent Pehlivanoğlu