İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan yeni kararla İstanbul’ da ekim ayı itibariyle resmi tatillerde ve bayramlarda ücretsiz ulaşımı hakkından sadece kişiselleştirilmiş kartlar faydalanabilecek.

YAŞAM KARTI

Yalnızca ulaşım için değil aynı azamanda birçok noktada kullanılan İstanbulkart, bakiyelerin güvenliği açısından kişiselleştirilmeye teşvik ediliyor. BELBİM A.Ş. Genel Müdürü Nihat Narin, İstanbulkart’ın artık bir kredi kartı niteliğinde yaşam kartı olduğunun altını çiziyor. Narin, “ Bizim artık İstanbulkarta yüklenen bu yüksek bakiyeleri koruma altına almamız gerekiyor. Kredi kartınızı kaybettiğimizde bizler ne yaparız? Hemen bankayı arar ve kartı kullanıma kapatırız. İstanbulkartı kişiselleştirdiğimizde de içindeki bakiyeyi aynı şekilde koruma altına alabileceğiz. Ama kartınız anonim bir kartsa bunu yapmak mümkün değil. Bu nedenle kişiselleşmemiş İstanbulkartlar 31 Aralık’tan sonra kullanıma kapatılacak” ekledi.

Lozan Mübadilleri 100. yılında Sarıyer’de anıldı Lozan Mübadilleri 100. yılında Sarıyer’de anıldı

NASIL KİŞİSELLEŞTİRİLİR?

Kişiselleştirme sistemini hayata geçirmek için İstanbulkart Mobil uygulaması veya (kisisellestirme.istanbulkart.istanbul) web adresinden kayıt olunabiliyor. İstanbul’da birçok kampanyadan da sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri yararlanabiliyor.