Inter Academy, Sarıyer’de Sarıyerli çocuklarla dünyanın en önemli kulüplerinden olan FC Internazionale Milano kalitesinde eğitim vermek için açıldı.

Inter Academy Turkey Yönetici Ortağı Hüseyin Kılavuz ve beraberindeki Inter Antrenörü Matteo Malgarini, Inter Academy Turkey Genel Müdürü Necati Gülsoy ve Inter Academy Turkey Uluslararası İlişkiler Uzmanı Fırat Taşvur, Inter Academy Turkey İstanbul Sarıyer Şubesi Yöneticisi Azmi Biberoğlu ve Av. Dilay Unan’a ziyaret gerçekleştirerek İstanbul Sarıyer şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışı bir etkinlik ile kutlanan Inter Academy, Kireçburnu Spor Kulübü Mazlum Kalender Tesisleri’nde faaliyet gösterecek. Akademinin işletmeciliğini Azmi Biberoğlu ve Av. Dilay Unan yapacak. 2010-2018 doğumlu çocuklara eğitim verilecek olan akademide yaş gruplarına göre cumartesi-pazar 11:00-13:00 saatleri arasında eğitimler olacak.

ca0af613-7683-4ec6-a780-6b954f18015e

“TÜRK FUTBOLUNA FAYDALI OLACAĞINA EMİNİZ”

Inter Academy Turkey Yönetici Ortağı Hüseyin Kılavuz, İstanbul’a yeni bir şube kazandırmanın futbola artı değer kattığını söyledi. Kılavuz, Inter antrenman sistemleriyle de kaliteli futbol eğitimi almak isteyen tüm sporcuları davet etti. Kılavuz “İstanbul gibi mega kentimize şubemizi kazandırdığımız için mutluyuz ve şubemizin Türk futboluna faydalı olacağına eminiz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“ÖRNEK GÖSTERİLECEK BİR TESİS”

Inter Academy’de sizi nasıl bir tesis ve nasıl bir eğitim karşılayacağını açıklayan Azmi Biberoğlu, “İstanbul da yerli yabancı kulüplerin adı altında pek çok futbol okulu hizmet veriyor. Çocuklarımızı oraya götürdüğümüzde ise bir brandadan başka ismi kullanılan kulüplerin hiç bir bağlantısı yok. Biz bu eksikliği görerek Inter ile bir araya gelip Inter Academy adı altında İstanbul’da örnek gösterilecek çok sık bir tesisi hayata geçirdik. Buraya gelenler Inter Futbol Okulu değil sanki Inter Kulübü’ne gelmiş gibi bir izlenim alıyor. Bu sene Şampiyonlar Ligi Finali oynamış başarılı bir kulüp olan Inter’in mentalitesi ve eğitimini İtalyan hocalarla vermeye çalışıyoruz. 15 günde bir diyetisyen eşliğinde çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Inter’in yurtdışı kamplarına katılıp farklı teknikler ve eğitimler de çocuklarımıza sağlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

“İDDİALIYIZ”

Açılış sonrası konuşan Av. Dilay Unan, “Çok güzel bir açılış oldu, herkese çok teşekkür ediyorum. Spor ve Sarıyer camialarından insanlar bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadılar. Herkesin ayağına sağlık. Bu işin yabancısı değilim, futbolun içerisinde büyüdüm. Bilindiği üzere babam Eski milli futbolcu ve akademisyen. Ben de eğitimimi hukuk yönünde aldım ve aynı zamanda üniversitede spor hukuku dersleri veren bir akademisyenim. Bunun yanında spor yöneticiliği alanında da hem yurtdışı hem yurtiçinde yine eğitimlerim mevcut. Inter Academy’nin vereceği eğitim konusunda iddialıyız, hem akademik kadromuz hem de danışmanlık aldığımız kişiler, hocalarımız bu işi bilen, konusunda uzman iyi eğitim almış isimler. Bu yüzden sadece Sarıyer değil İstanbul ve çevresinde de yabancı ve yerli futbol okullarının hepsi dahil böyle bir tesis olduğunu düşünmüyorum. Zaman içerisinde daha da gelişeceğiz” dedi.

63c8a1ad-fb36-463d-9dd4-e3fb0cf8b0a0

Inter Academy’nin açılışına Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İstanbul Şubesi Başkan Vekili Hasan Aslan, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, İYİ Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Zeki Marangoz, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Coşkun, Abdullah Günaylı, Şeref Özalp, Uskumruköy Spor Kulübü Başkanı Yaşar Elmas ile çok sayıda davetli katıldı. Açılış daha sonra kurdele kesimi ve Inter Antrenörü Matteo Malgari’nin sporcularla antrenman yapmasıyla sona erdi.

ebe0c69a-e37c-4b1c-8f7d-6ab4d615281a