İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’in köyler bölgesi olarak adlandırılan Kısırkaya, Gümüşdere, Uskumruköy ve Zekeriyaköy Mahallelerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Başkan Ekrem İmamoğlu’na CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yeter Büyükdurmuş, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Aksu, Meclis üyeleri ve Demirciköy Muhtarı Nebahat İmamoğlu, Gümüşdere Muhtarı Günay Yazıcı, Kısırkaya Muhtarı Nurcan Kocaer ile Zekeriyaköy Muhtarı Semra Özkaya eşlik etti.

SOKAK HAYVANLARI İÇİN MANİFESTO

İlk olarak Kısırkaya’daki Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ni ziyaret eden İmamoğlu, yetkililerden bilgi aldı. Özellikle sokak hayvanlarının daha iyi şartlarda yaşamaları için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyleyen İmamoğlu, konuyla ilgili manifesto oluşturulacağını belirtti.

İMAMOĞLU’NA YOĞUN İLGİ

Ekrem İmamoğlu’nun ikinci durağı Gümüşdere oldu. Köy kahvesinde mahalle sakinleriyle bir araya gelen Başkan İmamoğlu’na ilgi oldukça yoğundu. Gümüşdere Muhtarı Günay Yazıcı, mahallenin sorunlarıyla ilgili İmamoğlu’nu bilgilendirirken, çözümler konusunda destek istedi.

ZEKERİYAKÖY’E YOL MÜJDESİ

Son olarak Zekeriyaköy’ü ziyaret eden İmamoğlu’na burada da büyük ilgi vardı. Vatandaşların sevgi gösterileri arasında mahalleye giriş yapan İmamoğlu, yıllardır tamamlanamayan Zekeriyaköy yolu ile ilgili gerekli adımların atılacağı müjdesini de verdi.

SARIYER POSTA