Seçim dönemine yaklaştığımız bu günlerde adaylığını açıklayan isimlerin yanında adaylığa yakıştırılan ve aday olması istenen isimler de yok değil. Bu isimlerin başında da AK Parti İBB ve Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun geliyor.

3 dönem Sarıyer, 1 dönemdir de İBB Meclisinde yer alan ve Sarıyer için çalışmalarına devam eden Coşkun, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na konuştu.

“BİR MAKAMA YAKIŞTIRILMAK ÇOK DEĞERLİ”

Sarıyer’in belediyecilik açısından eksiklerine dikkat çeken Hüseyin Coşkun, adaylığa yakıştırılması konusunda ise, “Bir makama yakıştırılmak çok değerli” diyerek,  “Biz verilen hiçbir görevden kaçmayız. Sarıyer’in sorunlarını biliyoruz. Sarıyer 15 yıldır belediyecilik anlamında durmuş bir halde, biz ne olursa olsun göreve devam edeceğiz” diye konuştu.

hüseyin-coşkun-ak-parti-sariyer

 “BELEDİYENİN TUTARSIZLIĞI SEBEBİYLE İLERLEME KAYDETMİŞ DEĞİLİZ”

Sarıyer’de 3 dönemdir muhalefet görevine layık görüldüklerini belirten Coşkun, Sarıyer’in mülkiyet sorunu ile alakalı, “3 Dönemdir Sarıyer ve İstanbul Halkı bize muhalefet görevini verdi. Özellikle mülkiyet hakkı konusunda Sarıyer halkına verilen sözlerin takipçisiyiz. Bu takibimiz sonucunda önemli gelişmeler oldu. Fakat mevcut belediye yönetiminin tutarsızlığı sebebiyle ilerleme kaydetmiş değiliz.” dedi. 

17bf78e3-cd7e-4e28-be04-b6539019278b

“SARIYERLİLER BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNE AÇ”

Yerel belediyenin eksiklerine de dikkat çeken Hüseyin Coşkun, “Sarıyer’in ve Sarıyer halkının sorunlarını biliyoruz,  fakat 3 dönemdir kazanamamızın sorumlusu biziz. Sorunların çözümü ile alakalı vatandaşa anlatamadık. AK Parti  3 dönemdir kazanamıyorsa biz daha çok çalışacağız, daha çok sahada olacağız. Sarıyer’in her mahallesinde ne sorun var biliyoruz ve bu sorunlara yaklaşırken geniş bir açıdan bakmanız lazım. 177km2’lik bir ilçeyiz ve etraftaki diğer ilçelerden 10 katı büyük bir toprağa sahibiz, Sarıyerliler belediyecilik hizmetlerine aç diyebilirim.”

 “VERİLEN SÖZLER TUTULMADI”

Mevcut yönetimin verdikleri sözleri tutmadıklarını belirten Meclis Üyesi Coşkun, AK Parti Grubu’nun çabalarını,”2019 seçim döneminde Sarıyer ve İstanbul Belediye başkan adayları şeref sözü vererek belediye arsalarının vatandaşa devri konusunda adım atacaklarına dair bir belge imzaladı. Bu belgede, biz sokak rayiç bedel üzerinden tapuları vereceğiz dendi. Aslın da buna kendileri de inanmadı. Sarıyer’de tapu seçim öncesi verilen vaatlerde en kuvvetli argümandır. 2009 yılında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 3 aya tapu vaadi ile gelmişti. Sarıyer’de kurumsal hafızamız oluştu, billboardlar dün gibi aklımızda. O günden bu güne Sayın Belediye Başkanı bir çok kez makas değiştirdi. Şu an bize göre Sarıyer İstanbul’un açık ara ve Türkiye’nin de en gözde ilçesi. Buna rağmen belediyecilik hizmeti açısından en geri ilçelerden de biri. Biz Sarıyer doğal, Sarıyer Yeşil diyoruz fakat doğayı Belgrad Ormanı’nda Fatih Ormanı’nda görüyoruz. 2019 yılına gelecek olursak emlak rayiç bedeli ile tapuların verileceği İBB Meclisi’nde görüşüldü, Pınar Mahallesi ve Rumelihisarı Mahallesi üzerinde bu karar meclisten geçti. Aynı zamanda biçilen bedel emlak rayiç bedeli değil belki bu bedelin 8-9 katı daha yüksek bir bedelden satışa çıktı. Biz her zaman sahada olan bir partiyiz, Sarıyer Mahalleler Birliği bize geldi ve hem Sarıyer hem İBB yönetiminden memnun olmadıklarını bize söylediler kendilerini yarı yolda bırakılmış hissediyorlar. Mahalleler Birliği İBB Meclisi’ne bu konuyu görüşmek için geldiklerinde dahi içeri alınmadılar biz Ak Parti Grubu olarak kendilerini misafir ettik. İmarı daha çözemediniz bunun yanında Sarıyer’in yapı stoğu bile çıkarılmamış. 6 Şubat Depremi hala hafızalarımızda. Şuan Sarıyer’in yapı stoğunun yüzde 70-80’ni depreme karşı risk altında. Biz AK Parti Grubu olarak 2009 yılından bu yana Belediye Başkanı’nın bu konuda getirdiği herhangi bir çözüme karşı çıkmadık. Anket yaptırdık, Grup Başkanvekilimiz ve Esenler Belediye Başkanımız Tevfik Göksu da bizzat geldi. Biz bu 2 mahallemizde satış için İBB’ye yetki verdik, meclise taşınmasına gerek olmamasına rağmen taşındı orada da imza verdik fakat vatandaşa verilen sözlerle yapılanlar birbirini tutmamaya devam etti.” sözleriyle anlattı. 

“BİZ GÖREVDEN KAÇMAYIZ”

Seçim dönemine sayılı günlerin kaldığı bugünlerde adaylık sözleri ve iddiaları ile alakalı konuşan Coşkun, “Bir makama oturmaktan çok o makama yakıştırılmak benim için daha kıymetli. 3 dönemdir Sarıyer Belediye Meclisi’nde olan biri olarak Sarıyer’de bizim de bir hikayemiz oluştu. Ben parti teşkilatlarından yetişmiş ve o ilkelerle buralara gelmiş biriyim benim öncelikle Sarıyer’e ve Teşkilatıma karşı sorumluluklarım var. Bugüne kadar da partimden aday gösterilen her ismin de yanında oldum ve seçim süreçlerinde de bizzat sürecin içinde yer aldım. Sarıyer Belediyesi en borçlu belediyelerden biri bunun yanında en az yatırım alan belediyelerden de biri. Son 4 yılda bir tane yatırım, fiziki yatırım göremedik.

 “BİZ GÖREVE DEVAM EDECEĞİZ”

Dediğim gibi bir makama yakıştırılmak olmak kadar değerli biz verilen hiçbir görevden kaçmayız diyen Coşkun, “ Bugün CHP’nin aday adaylarına ve vaatlerine bakıyorum hobi bahçesi vaadi var. AK Parti Belediyelerinin 10 sene önce hayata geçirdiği vaatler bunlar. Rauf Denktaş Kültür Merkezi Ak Parti Grubu’nun çalışmaları olmasaydı Sarıyerimize kazandırılamaycaktı. Teşkilatımızda kim aday olacak, kim emek verecek ve kim hak ediyor, her zaman doğru karar verecektir. Biz görevimiz ne olursa olsun çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

99655041-a908-46c9-a31f-57c97cd40091