Sarıyer belediyesi Kasım ayı toplantısında, CHP Lideri’nin katılacağı açılışlar nabzı yükseltti. AK Parti İBB ve Sarıyer  Belediye Meclis Üyesi Coşkun, açılışların seçime yönelik siyasi şov olduğunu söyleyerek, “Sarıyer’e yatırım yapılmıyor” dedi.

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısı birinci oturumu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, haftasonu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek açılışlar damga vurdu. 7 maddelik gündem dışında söz alan AK Parti İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun, 13 Kasım’da gerçekleştirilecek açılışları siyasi şov olarak yorumladı. 

“SEÇİM ÖNCESİ SİYASİ ŞOV”

Belediye Meclisi’nde belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan 25 proje paylaşımı sonrasında yaptığı araştırmaları paylaşan Coşkun, “Ben işin maliyet kısmına bakıyorum. 1.7 kattrilyonluk belediye bütçesi kullanılıyor ama onun karşılığında bir maliyet göremedim. 2009 yılında başkanın vaatleri olan birçok projesi de yine bu açılışın içinde yok. Açılan hizmetleri küçümsemiyorum. Ama Sarıyer’e yakışmıyor. Sarıyer Belediyesi CHP’li Belediyeler içinde ilk 10’a giremediği için kendi tabanına ve çevresine yaptığı seçim özeli siyasi şov olarak alıyorum” diye konuştu.

“YÜKSEK BÜTÇEYE SAHİP”

Sarıyer Belediyesi’nin İstanbul’daki belediyeler arasında en yüksek bütçeye sahip olduğunu ifade eden Coşkun, “Sarıyer’e ciddi bir yatırım yapılmıyor. En basitinden mahallelerimizin en büyük problemi olan katlı otoparkımız ve sokaklarımızda kaldırım yok” dedi.

“YAŞAM HAKKINI KULLANAN ONURSUZDUR”

Sarıyer'in kanayan yarası olan mülkiyet sorununu da meclis gündemine taşıyan Hüseyin Coşkun, “7 Temmuz 2022’de sizlere yetki verdik. Ancak mülkiyet konusunda nedense sessizlik hâkim. Değişik bir çıkış mı arıyorsunuz? Bunun takipçisi olacağız. Bahane bulmanıza izin vermeyeceğiz. Bunun siyasi seçim malzemesi olarak kullanmanıza müsaade etmeyeceğiz. Hangi parti olursa olsun, halkın kutsal yaşam hakkını siyasete malzeme yapan onursuzdur. Hala bu konuda adım atmanızı bekliyoruz. Önünüzdeki engelleri kaldırdık. AK Parti siyaseti vatandaşın lehine olan hiçbir şey için engel değildir” diyerek sözlerini sonlandırdı.