Beşiktaş JK Disiplin Kurulu Üyesi Hatice Ceren Yılmaz, İYİ Parti İstanbul Milletvekilliği için 5. Sıradan aday oldu.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek Genel Seçimler öncesi milletvekilliği için adaylar başvurularını tamamlarken, Beşiktaş camiasından da tanınan isimlerin aday adaylığı başvurusunda bulunması dikkat çekiyor.

Beşiktaş JK Disiplin Kurulu Üyesi Hatice Ceren Yılmaz, İYİ Parti İstanbul 2. Bölge 5. Sıra Milletvekilli adayı oldu. Yılmaz’ın adaylığı, Siyah-Beyazlı camiada da büyük destek gördü.

Kendisini adaylık yolunda destekleyenlere teşekkür eden Yılmaz;  “Ülkemiz ve Milletimiz için en kritik dönemeçte, İYİ Parti'mizi TBMM çatısı altında en iyi şekilde temsil etmek için; 14 Mayıs 2023'te gerçekleşecek seçimlerde, İstanbul 2. Bölge'den 5. sıra milletvekili adayı oldum.”

HATİCE CEREN YILMAZ KİMDİR?

Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak, 1985 yılında İstanbul-Gaziosmanpaşa’da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise öğrenimimi Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimimi Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra Gaziosmanpaşa’da avukatlık ofisi açarak serbest avukatlığa adım attı. 3 yıl İstanbul Barosu Gaziosmanpaşa Bölge Temsilcisi olarak bölgede yaşanan sorunlara çözüm üretilmesi için çalıştı. Gaziosmanpaşa Hukukçular Derneği’nde yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Önce İlke Çağ Avukatlar Grubu üyesi. Avukatlık mesleğinin yanı sıra 2018 yılında yine Arnavutköy Haraçcı Mahallesi’nde kurduğu süt çiftliğinde mandıracılık yapmaya başladı.