Sarıyer Tarabya Mahallesi’nin sevilen muhtarı Hasan Refet Üstün, Tarabya Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Üstün’ün cenazesine iş ve siyaset dünyası büyük ilgi gösterdi.

Türkiye’nin üst üste en uzun süre muhtarlık yapmış olan ismi olarak tanınan Refet Üstün’ün cenazesi, Tarabya Merkez Camii’nden kaldırıldı.  Sarıyer Belediye Başkan Adayları, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar, kurum müdürleri, bürokratlar ve spor camiasından önemli isimlerinde katılım gösterdiği cenazede, muhtarın sevenleri gözyaşlarını tutamadı.

Görev süresi boyunca birçok ismi makamında ağırlayan Üstün’ün cenazesine, CHP Onursal Belediye Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, çelenk göndermeyi ihmal etmedi.

I M G 2143

EN UZUN SÜRE MUHTARLIK YAPAN KİŞİYDİ

Hasan Refet Üstün, tam 65 yıl boyunca muhtarlık görevini başarıyla yerine getirmiş, görev süresi boyunca, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya gibi birçok kişiyi makamında ağırlamıştı. Sevgi ve hoşgörüsü ile birçok kişinin gönlünü kazanan Üstün, son dönemde yaşadığı rahatsızlıkları sebebiyle muhtarlık görevini azası Mehmet Kadir Reisoğlu’na bırakmıştı.

I M G 1994

94 yaşında hayata veda eden Üstün, Kilyos Ağlamış Dede Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Sarıyer Posta Gazetesi olarak kendisine rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz.

Editör: Levent Pehlivanoğlu