AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in deprem konusunda ilçe genelinde 15 yıldır hiçbir çalışma yapmadığını, bütçeden depreme tek kuruş ödenek ayırmadığını söyledi. Kurşun; “Şükrü Genç, Özel Kalem Müdürlüğü’ndeki 1 yıllık harcaması (54 milyon) kadar ilçeye deprem konusunda hizmet etmedi” diye konuştu.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, Sarıyer Belediyesi’nin 15 yıldır deprem konusunda hiçbir ciddi çalışma yapmadığını ve bütçeden deprem için tek kuruş ödenek ayırmadığını söyledi. Sarıyer Belediyesi’nin 2024 yılı Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinin 54 milyon 871 bin olduğuna dikkat çeken Kurşun şunları söyledi; “15 yılda deprem için belediye bütçesinden tek kuruş ödenek ayırmayan Şükrü Genç, gelecek yıl için 54 milyon 871 bin lirayı Özel Kalem’e ayırıyor. Her şeyi AK Parti’den beklemek doğru değil, Sarıyer’in de bu konuda kendince yapabileceği çalışmalar var. Ancak Şükrü Genç bu konuda sorumsuz davranıyor. 15 yılda Sarıyer’de deprem konusunda ne yapıldı, hangi önlem alındı? Şükrü Genç 15 yılda hizmet değil, mazeret üretti”

“ÖZEL KALEM BÜTÇESİ’Nİ DEPREME AKTARACAĞIZ”

2024 yerel seçimlerinde Sarıyer Belediyesi’ni kazandıklarında, Özel Kalem Müdürlüğü bütçesini kısıp deprem çalışmalarında kullanacaklarını söyleyen Kurşun; “Sarıyer halkı AK Parti belediyeciliğini özledi. 15 yıldır Sarıyer halkına hizmet yerine mazeret üreten bu anlayışı artık değiştireceğiz. Depreme hazırlık konusunda ilçe belediyesi olarak önemli çalışmalarımız olacak. Sarıyer Belediyesi kaldırım belediyeciliğini bile yapamıyor. Belediyeciliğin nasıl yapılacağını herkese göstereceğiz” diye konuştu.