Flaş Haber
Kapat

Sarıyerlilerin mücadelesine meclisten tam destek

Sarıyerlilerin mücadelesine meclisten tam destek

05 Şubat 2016 Cuma 16:07
2892 Okunma
Sarıyerlilerin mücadelesine meclisten tam destek

Geçtiğimiz hafta Sarıyer Belediye Meclisi Hukuk ve İmar Komisyonlarına sevk edilen 2981 sayılı kanunla ilgili önerge oy birliğiyle kabul edildi.


 

sarıyerSarıyer’in Kazım Karabekir, Fatih Sultan Mehmet, EmirganPTT Evleri, Kocataş, Reşitpaşa, Pınar, Çayırbaşı, Derbent,  Rumelihisarüstü ve  Baltalimanı mahallelerinin 2981 sayılı kanunu mahalle dernek ve kooperatifleri meclise gelerek, önerge vermişti. Verilen önerge bugün yapılan meclis toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

 

AK Parti’nin Şerhi tartışmalara neden oldu


IMG_8762

AK Parti’nin önergenin 10 ay önce kabul edildiği için şerh koyarak evet demesi mecliste kargaşaya neden oldu. CHP meclis üyelerinin ve salonu dolduran Sarıyerlilerin itirazları üzerine şerh kaldırıldı. AK Parti Grup Başkan vekili Nurettin Çelik, CHP Grup Başkan vekili Gökan Zeybek salon dışına çıkararak kısa süreli bir özel görüştü. Çelik, “Maddelerin içine konulan şerh değildi. Yanlış anlaşıldık. Kısa bir bilgi notuydu. Meydana gelen bu yanlış anlaşılmadan dolayı şerhi kaldırıyoruz” dedi.

Mahallelinin büyük sevinci


IMG_8779Şerhin kaldırılarak tekrar oylanması sunulması sonucunda önerge oy birliğiyle kabul edildi. Alınan bu kararla salonda bulunan vatandaşları sevince boğdu. Alkışlarla salondan ayrılan vatandaşlar her iki partinin meclis üyelerine tek tek teşekkür etti.

Haber: Nevzat TEMEL


VİDEOhttps://www.youtube.com/watch?v=AkFY8bt1PHI


Mecliste yaşanan tüm gelişmeler gazetemizin 92. sayısında yer alacak..


Son Güncelleme: 05.02.2016 16:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol