Kadınlar 8 Mart'ta Sarıyer'de Buluştu

Kadınlar 8 Mart'ta Sarıyer'de Buluştu

09 Mart 2016 Çarşamba 12:11
2038 Okunma
Kadınlar 8 Mart'ta Sarıyer'de Buluştu

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla birçok anlamlı programa ev sahipliği yapan Sarıyer Belediyesi, "Barış İçin Kadın Buluşması" adı altında bir etkinlik gerçekleştirdi.


 

3Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından organize edilen, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen dans gösterisi ve müzik dinletisi öncesinde günün anısına katılımcılar girişte karanfillerle karşılandı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Çağdaş Dans Ana Sanat Dalı öğrencilerinin "Sessiz ve Siyah Güneş" adlı dans gösterisiyle başlayan etkinlik  İstanbul Teknik Üniversitesi "Anatolian Women" ın müzik dinletisiyle devam etti.

"Sarıyerli kadınlarla dayanışma gösteriyoruz"


dilrekGünün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yapan Sarıyer Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (SAKEM) sorumlusu Dilek Karafazlı, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak şu şekilde konuştu; "Çeşitli mahallelerde uyguladığımız “kadından kadına paylaşım seminerlerimizle” şiddetin kaynağını birlikte sorguluyor, Sarıyerli kadınlarla dayanışma gösteriyoruz. Onların kadın olma hallerinden bizler de zenginleşiyor ve çevremizdeki tüm kadınları bu farkındalığa birlikte davet ediyoruz" .

Genç: Kadının toplumdaki öneminin her zaman bilinmesi gerekiyor


Yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte anlamlı bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç,’’Kadının toplumdaki yeri ve önemi ne yazık ki belirli zamanlarda anlaşılıyor. Kadının toplumdaki öneminin her zaman bilinmesi gerekiyor. Yaşamın içinde her canlı var olduğu gibi kadında kendi yerini alacak. Bunun için uğraşı vermemiz lazım’’ dedi.

Başkan Genç, Nazmiye ablanın şiirini okudu


şükrü gençKonuşmasına okuma yazmayı geç yaşlarda Sarıyer Belediyesi’nin okuma yazma kursunda öğrenen Nazmiye ablanın şiiriyle devam eden Başkan Genç, benzer örnekleri katılımcılarla paylaşarak kadınlar için eğitimin önemine vurgu yaptı.

Kimi zaman hüznün kimi zaman sevincin yaşandığı etkinlik sonunda Başkan Genç ve meclis üyeleri katılımcılara çiçek ve hediye takdim etti.

 

şükrü


Son Güncelleme: 09.03.2016 12:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol