Flaş Haber
Kapat

Emniyetin Huzur Toplantıları sona erdi

Emniyetin Huzur Toplantıları sona erdi

31 Aralık 2015 Perşembe 11:36
1759 Okunma
Emniyetin Huzur Toplantıları sona erdi

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı öncülüğünde başlayan ve 7.’si Baltalimanı Portaxe Restaurant’a yapılan ‘Huzur Toplantıları’ sona erdi.


2

Sarıyer’in genelinde başlatılan ve yoğun ilgi toplayan Huzur Toplantıları sona erdi. Sarıyer’in farklı yerlerde yapılan 7 toplantıda vatandaş ve emniyet arasındaki ilişkiler, vatandaşların sorunları ve çözümü konusunda iş birliği konuşuldu.

Bu kapsamda yapılan toplantıların sonuncusu Baltalimanı Portaxe Restaurant’ta yapıldı. Burada bir araya gelen Reşitpaşa, Emirgan ve Balatilamanı sakinleri, mahallerinde yaşanan sorunları Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’ya anlatarak, çözüm bulunmasını istedi. Trafik sorunu, uyuşturucu kullanımı, hırsızlık, dilenciler ve okul önlerinde alınması gereken önlemler konusunda ifade edilen şikayet ve talepleri dinleyen Çamırcı, sorunları tek tek not ederek, bu konudaki çözümlerle ilgilide bilgiler verdi.

Çamırcı: Vatandaşlarla daha çok iş birliği içinde olmalıyız


3

Sohbet havasında geçen toplantıda Sarıyer’de vatandaşlarla birlikte çalışmaya ve herkesin sorunlarını dinlemeye önem verdiklerini ifade eden Çamırcı, “ Sarıyer genelinde yaptığımız toplantılarda Sarıyer’in sorunlarını tespit edip, ne gibi çalışmalar yapabiliriz konusunda iş birliğinde bulunduk. Vatandaşlarımız sorumluluk konusunda daha çok duyarlı olmalıdır.  Bize çevresinde gördükleri sorunları her zaman iletebilmeli. Nerede bir hata, eksiklik ve suç görürlerse bizlerle paylaşmalı. Yoksa bizler her olaydan haberdar olamayız. Sizlerden bize bilgi gelmezse pek çok olaydan haberdar olamayız. Sakın polis ne de olsa biliyordur diye düşünmeyin. Mutlaka bizi ve 155’i arayabilirsiniz. Eğer bize bildirdiğiniz halde sorun çözülmüyorsa o zaman bizden hesap sorabilirsiniz” diyerek toplantı son buldu.

 


Son Güncelleme: 31.12.2015 11:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol