Çocuklara sivil savunma eğitimi

Çocuklara sivil savunma eğitimi

27 Şubat 2016 Cumartesi 10:02
1629 Okunma
Çocuklara sivil savunma eğitimi

28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla Sarıyer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Sivil Savunma Birimi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan çocuklara deprem, sel, yangın gibi durumlarda yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.


3Ülkemizde yaşanan afetlerde hayatını kaybeden yurttaşlarımız için 1 dakikalık Saygı Duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunduğu törenin ardından başlayan programda çocuklara afet anında nasıl davranılması, nelere dikkat edilmesi konularında bilgi veren sivil savunma amiri Betül Fırat yaptığı konuşmada, hayati önem taşıyan her türlü resmi ve özel kurumun korunması ve faaliyetlerinin devamını sağlayacak iyileştirmelerin yapılmasının Sivil Savunma Birimi’nin en önde gelen görevi olduğunu söyledi. Etkinliğin, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeni ile gerçekleştirildiğini belirten Fırat, öğrencileri sahneye davet ederek uygulamalı deprem tatbikatı yaptırdı.

Başkan Genç: Öğrendiklerinizi sevdiklerinizle paylaşın


635920862776402500Sivil Savunma konusunda en iyi çalışan belediyelerin başında geldiklerini ifade eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, salonu dolduran çocuklara, afetlerin günlük yaşamın bir parçası olduğunu, önemli olanın bu afetlere karşı bilinçlenmek olduğunu söyledi. Genç; “Benim sizden isteğim; anlamadığınızı sorun, sivil savunma konusunu iyice öğrenin ve daha sonra ailenize ve sevdiklerinize anlatın. Sizler gibi pırıl pırıl öğrencilerle olmaktan mutluyum” diye konuştu.

Çocuklara deprem çantası sürprizi


Sivil Savunma Birimi çalışanları eşliğinde uygulamalı eğitim gören çocuklar, etkinliğin ardından Sarıyer Belediyesi tarafından kendilerine hediye edilen deprem çantalarını heyecanla aldı.

1


Son Güncelleme: 27.02.2016 10:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol