Amerikan Kültür'den 'Çocuklar için İngilizce'

Amerikan Kültür'den 'Çocuklar için İngilizce'

23 Şubat 2016 Salı 13:38
2894 Okunma
Amerikan Kültür'den 'Çocuklar için İngilizce'

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu Sarıyer Şubesi Müdürü Baha Hoş, gazetemize yaptığı açıklamada, çocuk yaşta dil öğrenmenin önemini anlattı.


 

baha hoşSarıyer’de yabancı dil alanında birçok başarıya imza atan Amerikan Kültür Dil Kursu“Çocuklar için İngilizce” projesini başlattı. Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Sarıyer Şubesi Müdürü Baha Hoş, “Ülkemizde ilköğretim ve lise öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan en büyük problem, öğrencilerimizin özellikle ilköğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek, ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri veremiyorlar” dedi.

Hoş: Çocuk yaşta öğrenme daha kolay olur


amerikan kültür  “Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20’li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir. Özet olarak, İngilizce eğitimi ne kadar  erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur. Okulların açılması ile birlikte kursumuzda çocuklarımız için de ikinci dönem derslere başlamış bulunmaktayız. Çocuklarınıza, erken yaşta İngilizce temel eğitimini kazandırmak için siz Sarıyer halkını kursumuza bekliyoruz.”

www.sariyeramerikankultur.com

0212 242 10 07


Son Güncelleme: 23.02.2016 13:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol