800 milyonluk patron, Acıbadem Hastanesini topa tuttu

800 milyonluk patron, Acıbadem Hastanesini topa tuttu

29 Aralık 2015 Salı 16:09
4166 Okunma
800 milyonluk patron, Acıbadem Hastanesini topa tuttu

Taşyapı Group'un patronu Emrullah Turanlı, yaşadığı bir problem nedeniyle Acıbadem Hastanelerini topa tuttu.


Forbes Dergisi’nin ”Türkiye’nin En Zenginleri” listesinde 800 milyon liralık şahsi servetiyle 34. sırada yer alan Taşyapı Group’un patronu Emrullah Turanlı, sağlık sorunu nedeniyle küplere bindi. Türkiye Futbol federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın sahibi olduğu Acıbadem Hastanelerini topa tuttu.

“Daha önce de sorun yaşadım”


Turanlı check-up yaptırmak için gittiği hastanede hemşirelerin aralarında sohbet edip, kendisini sedye üzerinde bekletmelerine kızarak, kolundaki serumu yere fırlattı ve hastaneyi terk etti. Maslak Acıbadem Hastanesinden şikayetçi olan Turanlı yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ankara’da geçirdiğim ağır grip sonrası İstanbul’a dönünce 26 Aralık günü check-up için Maslak Acıbadem Hastanesine gittim. Beni sedye ile endoskopi ve kolonoskopi için ameliyathaneye indirdiler. 40 dakika geçti bekliyorum. Hemşireler kendi aralarında sohbet ediyor, telefonla konuşup, gülüşüyorlar. Sabretmeye çalıştım ama bir yere kadar. Neden beni bekletiyorsunuz? dedim. Oralı olmadılar. Ne ilgi var ne özen… Doktoru çağırın dedim, işinin olduğunu söylediler. Tepem attı, burası kahvehane mi deyip, kolumdaki serumu çıkarıp attım. Daha önce da aynı hastanede kan almak isterken kollarımı delik deşik ettiler, damarı bulamadılar. Özel hastanede böyle muamele göreceksem artık, devletin sigorta hastanesine giderim. Biz canımızı emanet ediyoruz, onlar işlerini severek yapmıyor. Kamera kayıtlarını izleyip durumu görsünler”

Emrullah Turanlı Kimdir?


İstanbul’da Mashattan, Almond Hill, Four Winds Residence ve Double Tree By Hilton gibi önemli projelerini gerçekleştiren Turanlı, çok sayıda otoyol ve baraj inşaatı da yaptı. 1963 Rize doğumlu olan Turanlı, 14 yaşında inşaat işçiliği ile mesleğe adım attı. 1980′de Tahtakale’de 40 metrekarelik züccaciye dükkanını açtı. Plastik eşya, leğen, Paşabahçe mamulleri sattı ve Anadolu’yu dolaşarak sipariş topladı.

1983′de Mehmet Emin Dumankaya ile ortak olup, inşaat sektörüne girdi. Üç yılda 36 proje tamamladı. 1985′de Taşyapı İnşaatı kurdu. Irak, Kazakistan ve Avrupa’da da şantiyeler açtı. İstanbul’da Four Winds Residence, Mashattan, Dalyan Konakları, Almond Hill, Kuriş Sitesi, Taşyapı Residence, Double Tree by Hilton, Yeşilvadi Konakları, Reşadiye Villaları, Altunizade Konakları, Trump Towers, Çimtemani Business Centre, Suadiye Kumru Yal Park, Haydarpaşa Otel, Kuşdili Projesi, Sevenhill Business Centre, Şişli Kaptanpaşa Residence, Kuleli Köşkler’i tamamladı.


Son Güncelleme: 29.12.2015 16:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol