31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aynı zamanda mahalle muhtarlıkları seçimleri de yapılacak. 38 mahallesi olan Sarıyer’de muhtarlık seçimlerine ilgi bir hayli fazla.

Maden Mahallesi’nde 35 yıldır yaşayan Süt, muhtar adaylığını açıkladı. “Maden Mahallesi’ne artık kadın eli değmeli” diyen Gülten Süt, Sarıyer’de kadın muhtarların başarılı olduğuna dikkat çekti.

“YAŞADIĞIM MAHALLEME HİZMET İÇİN ADAYIM”

Muhtar Adayı Gülten Süt,, “Mahallemizde temel yaşam sorunu var. Mahallemizin güzelleşmesi için sorunlarını yerel yönetimlere ulaştırmak gerek. Ne yazık ki sorunlar yerel yönetimlere yeteri kadar ulaştırılamıyor. 35 yıldır yaşadığım mahallenin sorunlarına vakıfım. Bu anlamda yaşadığım mahalleme hizmet için aday” dedi.

“OKUL VE SEMT PAZARI İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Muhtar olduğu takdirde, Maden’de kadınların öncülüğünde bir mahalle derneği kurmak istediğini belirten Süt, “Maden’de okulumuz var ancak çocuklarımız okul kapandığı için başka semtlere dağıtıldı. Okulun bir an önce yapılarak çocuklarımızın bu çileleri çekmesini durdurmak istiyoruz. Mahallemiz büyük bir mahalle. Kars ve Yunus Emre Mahallesi diye bilinen semtlerde pazar kurulması için çalışacağım.”

“SOSYAL BİR MAHALLE OLACAĞIZ”

Maden sakinleri için bir whatsap grubu kuracağız ve bu sayede mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız diyen Süt, “Mahallemize halk ekmek büfesi kurduracağız. Mahallemizdeki alt yapı eksikliğini belediye ile koordineli bir çalışma yürüterek çözeceğiz. Madenli kadınlarımıza, gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza sahip çıkacağız. Mahallemizde kermesler düzenleyerek ev hanımlarının hem maddi gelir elde etmelerini hem de sosyal hayata katılmalarını sağlayacağız” Dedi.

401838425_900271695084987_1958308156132991579_n