31 Mart’ta gerçekleşecek öncesi, Cumhuriyet Mahallesi’ne “Kadın eli değmeli” diyerek muhtarlığa aday olduğunu açıklayan Gülbeyaz Çevik, seçmen çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

“MAHALLEMİZE KADIN ELİ DEĞMELİ”

Yaklaşık 11 bin nüfuslu mahallenin sorunlarına vakıf olduğunu belirten Gülbeyaz Çevik,  “İkamet etmiş olduğum günden bu güne kadar her zaman halkımızla iç içe olduk. Sorunlarını dinledim, sevinçlerine ortak oldum. Hizmet yapacağıma olan nancımla muhtarlığa adaylığımı koydum. Bu doğrultuda çalışmalarıma devam ediyorum. Amacım; mahallemizin sorunlarını çözmek, halkımıza hizmet etmektir."

Türkiye'deki kadın muhtar sayısının her geçen yıl artmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Çevik, "Sarıyer'de görev yapan kadın muhtarları başarılı buluyorum.  Bu anlamda mahallemize, artık kadın eli değmeli" 

 “HALKIMIZLA KOORDİNELİ OLARAK SORUNLARIMIZ ÇÖZECEĞİZ”

Mahallede, 95 adet sokak, 3 okul, 8 park, 3 cami ve 1 cemevi bulunduğunu belirten Çevik,  “En büyük sorunumuz mülkiyet. Mahallemizin yaklaşık yüzde 70’i İBB mülkiyetinde. Muhtar olmam durumunda, İBB mülkünde olan ve üzerinde yaşam olan bu arazilerin hak sahiplerine satılması için ilgili kurumlara girişimlerde bulunacağız. Bu süreçte, STK’lar, esnaflarımız ve vatandaşlarımızla birlikte hareket edeceğiz" dedi. 

Editör: Levent Pehlivanoğlu