Siyasal iletişim uzmanı ve iş adamı Bilal Ay,14 Mayıs'ta yapılacak olan 28'inci Dönem Milletvekilliği seçimleri için AK Parti İstanbul 2. Bölge Aday Adaylığını açıkladı.

Bilal Ay adaylık açıklamasında, yıllardır yerel yönetimlerinde, siyasette ve sivil toplum kuruluşları içinde gururla hizmet ettiğini özellikle İstanbul'da bugünden itibaren farklı bir pozisyonda hizmete devam edecek olmanın heyecanı içinde olduğunu dile getirdi.

Ay "Çıkmış olduğumuz bu yolda memleketimize, halkımıza faydalı olmak için ve hakkımızda hayırlı olanın Allah tarafından bizlere nasip edilmesi dileğiyle çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde yapıyoruz. Yıllardır toplum için yaptığımız hizmetlerimiz ile bizler halkın ve gençlerimizin içindeyiz. Gerek kendi ilçemizin gerekse İstanbul halkının dert ve sorunlarını yakından takip eden bir ekibimiz var. İnşallah bu çalışmalar sonucunda bu yarışta bizler vekil olarak seçilirsek, seçildiğimiz andan itibaren yine sizlerle birlikte İstanbul'umuza, ülkemize hizmet etmenin onurunu yaşayacağız. İstanbul'daki özellikle  STK'lar, Siyasi büyüklerimiz ve ailem ile yaptığımız istişareler sonucunda aday adaylığı kararı aldık ve 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekilliği Seçimleri için AK Parti'den İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı müracaatımı gerçekleştirdim" dedi.

BİLAL AY KİMDİR?

Bilal Ay, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.  Küçükköy İmam Hatip Lisesi’ni ardından Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Refah Partisi, Fazilet Partisi, Saadet Partisi’nin birçok kademesinde görev aldı.  2011-2014 Saadet Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı, 2014-2019 Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Genel Merkez Hatipliği görevlerinde bulundu.  Saadet Partisi’nin 2018 seçim kampanyasını hazırladı ve yönetti. 24-25-26.-27 Dönemlerde üst sıralardan milletvekili adayı gösterildi.  2014 ve 2019 seçimlerinde doğduğu, büyüdüğü ilçe de Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adaylığı yapan Bilal Ay, Saadet Partisi’nin İstanbul’da açık ara en çok oyu alan Belediye Başkan adayı oldu. 2016 yılında bağımlılıklarla mücadele de adeta bayrak olan Temiz Toplum Derneği’ni kurdu. Halen Genel Başkanlığını gerçekleştirdiği derneği 73 vilayet ve 8 ülke de örgütledi. Ulusal ölçekte birçok TV, gazete ve portala konuk oldu. Makaleler yazdı. Türkiye sathında yüzlerce konferans ve seminer verdi. On binlerce bağımlı ve bağımlı ailesi ile yakından ilgilendi. Siyasal İletişim Uzmanı olan Bilal Ay, kurucusu olduğu reklam, iletişim ve danışmanlık şirketi ile bir çok kurum ve kuruluşa danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda GOPSEV (Gaziosmanpaşa’yı Seviyorum Platformu) Başkanı, Gaziosmanpaşaspor İstişare Heyeti ve Çankırı Dernekler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Ay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

bilal-ay-ak-parti