Gümüşdere'de 1000 m²’lik alan üzerine inşa edilen Çınar Parkı’nın açılışını çocuklara yaptıran Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, ardından yaklaşık bin kişinin katıldığı bir konser düzenledi.

Gümüşdere Mahallesi’nde gerçekleştirilen süs havuzunun ve parkın açılışı ile konsere; Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, Gelecek Partisi Kağıthane İlçe Başkanı Burak Diyarbakırlıoğlu, Gümüşdere Mahalle Muhtarı Günay Yazıcı, Bahçeköy Mahalle Muhtarı Mehmet Sevinç, Baltalimanı Mahalle Muhtarı Alihaydar Aslan, FSM Muhtarı Osman Karaçam, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve Gelecek Partisi il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Türkiye’yi inşa edecek yavrularımıza armağan ediyoruz”

Geçtiğimiz haftalarda atıl vaziyette olan m²’lik alan üzerinde yapımı başlayan park, yoğun bir katılımla açıldı. Kur’an tilaveti ile başlayan törende, İlçe Başkanı Erhan Vergili, parkın açılış kurdelesini çocuklara kestirdi. Açılış konuşmasını yapan Başkan Vergili, “Öncelikle bu eseri mahallemize kazandırmamıza vesilen olan Gümüşdere Mahalle Muhtarı Günay Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Kendisini cesaretinden dolayı kutluyorum. Ayrıca projemize destek veren tüm hayırseverlere de şükranlarımı sunuyorum. Bu alan terk edilmiş bir vaziyetteydi. Muhtarımız Günay Yazıcı belediye ile görüşmelerini yaparak buraya hayırseverlerin desteğiyle park yapılacağını söyledi ve izni aldı. Biz de Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak bu işin öncülüğünü yaptık ve gelecek neslimiz olan yavrularımızın hizmetine açtık. Bizim ne genelde ne de yerelde imkanlarımız yok. Tamamen gönülden gelen hizmet sevdası ve Türkiye Cumhuriyeti’nin her karış toprağıyla bütünleşen gönül dostlarımızla bu hizmeti yaptık. Bunun yanı sıra ‘parkın adı ne olsun?’ dedik ve bu eserin adını Osmanlı’nın da simgelerinden olan çınar koyduk. Çünkü atalarımızdan gelen bir simge. Bu parkı bizden sonra gelecek nesillere ve Türkiye’yi inşa edecek yavrularımıza armağan ediyoruz. Söylenecek çok söz var. Yeri ve zamanı geldiğinde hepsini söyleyeceğiz. Fakat öncelikle yerel ve genel iktidarda olmalıyız ki daha iyi hizmetleri yapabilelim. Biz buraya açılış demiyoruz, eserin başlangıcı, yapılacak hizmetlerin öncüsü olarak kabul ediyoruz. Bugün burada vereceğimiz en önemli mesaj hizmette Gelecek Partisi kadrolarının işin ehli olduğudur” diye konuştu.

“Bir siyasi parti gönülden siyaset yapıyorsa bir parkın açılmasına vesile olur”

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, “Böyle güzel bir eseri her şeye değecek olan çocuklarımızla buluşturuyoruz. Başta İlçe Başkanımız Erhan Vergili ve Muhtarımız Günay Yazıcı olmak üzere bu parkın yapımında emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. ‘Bir siyasi parti park açar mı?’ diye soruyorlar. Ben de diyorum ki eğer bir siyasi parti gönülden siyaset yapıyorsa bir parkın açılmasına vesile olur, onun yollarını açar. Bu yolları Erhan Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Gelecek Partisi’ni kurarken Gelecek ismini seçmemizin nedeni bu partiyi 100 yıl sonrasına taşıyacak olan gençlerimize ve çocuklarımıza armağan etmektir. Bizim siyaset yapma gayemiz çocukların yüzlerine tebessüm bırakabilmektir. Bugün burada çocukların yüzlerine tebessüm bırakan ekibimize teşekkür ediyorum. Bu daha başlangıç. Sarıyer’de ve İstanbul’da daha büyük parkları açtığımız günler gelecek” ifadelerini kullandı.

Konserde doyasıya eğlendiler

Park açılışının yanı sıra Balkan sanatçısı Rumelili Cüneyt ve Roman sanatçısı Balık Ayhan’ın sahne aldığı bir konser düzenleyen Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer’in farklı mahallelerinden gelen yüzlerce Sarıyerliye unutulmaz bir gece yaşattı. Şarkılar ve türküler eşliğinde doyasıya eğlenen vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramı da yapıldı.

“Bizim tek derdimiz Gümüşdere’ye hizmet yapabilmek”

Konserde konuşan Gümüşdere Mahalle Muhtarı Günay Yazıcı, “Gelen herkese teşekkür ediyorum. Bizim tek derdimiz Gümüşdere’ye hizmet yapabilmek. Bizim başka bir derdimiz yok. Bizler hizmetin peşinde koşuyoruz. Bizim tek partimiz var o da muhtar partisidir” dedi.

“Hemşehrilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum”

Bahçeköy Merkez Mahalle Muhtarı Mehmet Sevinç, “Hemşehrilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün anlamlı bir açılış oldu. Günay Muhtarın daha büyük işlere de imza atacağına eminim. 2024 yılında da Günay Muhtar ile devam diyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Bireysel menfaat değil, toplumsal menfaat için mücadele veriyoruz”

İlçe Başkanı Erhan Vergili, “Öncelikle Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun selamlarını iletiyorum. Burası siyasi bir arena değil. Dolayısıyla siyaset yapmayacağım. Biliyoruz ki aramızda farklı siyasi görüşlerden vatandaşlarımız da aramızda. Siyasetin en büyüğü hepimizin kardeşliğinden geçiyor. Kardeş olmayı başarabilirsek, ülkemizde birçok şeyi de başarmış olacağız. Gümüşdere’de Çınar Parkı’nın açılışında bizlere destek olan Muhtarımız Günay Yazıcı’ya teşekkür ediyorum. Kendisi belediyeden gerekli izinleri aldı. Bizler de hayırseverleri bu işe vesile kılarak bu parkı inşa ettik. Ülkemizin yarınlarını inşa edecek gençlerimiz, yavrularımız için mücadele veriyoruz. Bizler bireysel menfaat değil, toplumsal menfaat için mücadele veriyoruz. Sizleri de bu mücadeleyi vermeye davet ediyorum. Hiçbir muhtarımızı bizden ayrı görmüyoruz. Biliyoruz ki hepsi mahallesine hizmet aşkıyla yanıp tutuşan kardeşlerimizdir. Siyaset bir amaç değil, araç olmalıdır. Açılışlarımıza ilçemizdeki siyasi partilerin ilçe başkanlarını davet ettik” ifadelerini kullandı.

“Sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum”

İl Başkanı İsa Mesih Şahin, “Böyle güzel bir akşamda siyaset konuşmayacağım. Böyle güzel bir geceyi organize eden İlçe Başkanıma teşekkür ediyorum. Sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu akşam müziğin, sanatın güzelliğinde buluşacağız. Ayrıca bir Kadıköylü olarak Gümüşdere’nin ve Sarıyer’in bu doğal güzelliklerini gördükten sonra imrendiğimi de ifade etmek istiyorum” dedi.