Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili ve yönetim kurulu üyeleri, Çayırbaşı Mahallesi’nde bulunan bir esnaftan veresiye defterini satın alarak yaklaşık 150 ailenin 150 bin TL civarındaki borcunu ödedi.

Mübarek Ramazan ayı içerisinde evlere sıcak yemek ulaştıran, iftar sonrası vatandaşlara çay ve kahve götürerek misafir olan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı, bu kez de veresiye borcu bulunan vatandaşların yüzünü güldürdü.

“Hayırların artması için insanlarımızı teşvik etmek gerekiyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Erhan Vergili, “Öncelikle başta Sarıyerli vatandaşlarımız olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz, özellikle dar gelirli aileleri çok zoru durumda bıraktı. Vatandaşlarımız yiyecek yemek bulamıyor, hayatlarını borçla idame ettiriyor. Çayırbaşı Gençlik Birliği ve Mahalle Başkanımız Mustafa Er, bizimle temasa geçti. Çayırbaşı Mahallesi’nde çok fazla ihtiyaç sahibi olduğunu söylediler. Şahsım ve ilçe yönetim kurulu üyelerimiz de gelen talebi değerlendirdik ve yaklaşık 150 ailenin 150 bin TL civarındaki borcunu ödedik. Aslında yapılan hayırlarımızın çok fazla dillendirilmesi taraftarı değilim. Biz bunu Allah rızası ve vatandaşlarımıza destek olmak için yapıyoruz. Fakat bu tarz hayırların artması için insanlarımızı teşvik etmek gerekiyor. İnşallah bu hayrımız ve çağrımız hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.

SARIYER POSTA