Sosyal yardım projeleri için verdiği konserler ile tanınan Zekeriyaköy’deki Panorama Life Eczanesi’nin sahibi Gaye Kurt, 14 Kasım’da Beyoğlu’nda bulunan Jolly Joker’de sahne alacak.

27 yıllık eczacı olan ve yaklaşık 9 yıldır müzik ile uğraşan Gaye Kurt, yardıma muhtaç olan insanlar için verdiği konserler ile tanınıyor. 14 Kasım’da sahne alacak olan Kurt, “Tüm müzikseverleri Jolly Joker’e davet ediyorum” dedi.

“Sosyal yardım projelerinde yer almaya devam edeceğim”

Desteğe ihtiyacı olan insanlar için konser vermeye devam etmek istediğini söyleyen Kurt, “14 Kasım’da Jolly Joker’deki konser ile birlikte toplamda 4. konserim olacak. Diğer verdiğim 3 konsere tanıdıklarım vesile oldu. Çünkü sosyal yardımlaşma hareketi adına dernek için yapmıştık. Bu konserlerden elde edilen gelirlerin tamamı ‘Minik Kalplere Umut Olur Musun Derneği’ne aktarıldı. Son verdiğim konserden de hiçbir şekilde ücret talep etmedim. Beni dinlemeye gelenlerden yalnızca kırtasiye malzemeleri istedim. Bundan sonra da bu tarz anlamlı organizasyonlarda yer almak istiyorum” dedi.

“Repertuarımda iddialı şarkılar yer alıyor”

Jolly Joker’de seslendireceği şarkılar hakkında ipuçları veren Kurt, “Genelde usta sanatçılardan dinlediğimiz şarkılardan oluşan iddialı bir repertuar belirledim. Ayrıca içerisinde sözleri tamamen bana ait olan ve hocam Ahmet Kadri Rizeli’nin bestelediği eser var. Kendisi TRT’nin çok kıymetli bir hocasıdır. Kendimi bu anlamda tanıtmak istiyorum. Bundan sonra sosyal sorumluluk projeleri olur veya beni dinlemek isteyen insanların toplandığı bir yerde sahne almaktan dolayı mutlu olurum. Müzik benim hayatımdaki vazgeçilmezlerden biri” diye konuştu.

Gaye Kurt’tan müzikseverlere davet

Müzikseverleri konserine davet eden Kurt, “Jolly Joker’den teklif gelmeden önce, icra ettiğimiz müziği ve sahnemiz ile ilgili araştırma yaptılar. İlk olarak müzik alanında özgeçmişimi istediler. Sosyal medyada yer alan videolarımızı da izlediler. Ardından bize ulaştılar ve 14 Kasım’da sahneye çıkma konusunda anlaştık. Ayrıca Jolly Joker Beyoğlu işletmecilerine bana bu fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum. Dolayısıyla bu sınavdan da alnımın akıyla çıkacağımı düşünüyorum. Orada vereceğim konserime tüm müzikseverleri davet ediyorum. Ben eczacıyım. Müzik konusunda eğitimi olan herkese son derece saygı duyuyorum. Bu sebeple sürçülisan edersem şimdiden affola” ifadelerini kullandı.