Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, Sarıyer’in sosyal alanlarını yeterli olmadığın ifade ederek, “Orman arazisinde bizim bir piknik alanımız yok. Evlenecek çifttin kır düğününü orada ücretsiz yapsak kötü mü olur?” dedi.

Sarıyer’in Çayırbaşı Mahallesi’nde bir takım ziyaretler bulunan Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Erhan Vergili, bölgeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sarıyer’in sosyal anlamda eksik kaldığını ifade eden Vergili, ilçeye ilişkin bir vaadini paylaştı.

“Bir Piknik Alanımız Yok”

Sarıyer’in orman ilçesi olmasına rağmen piknik alanının olmadığına dikkat çeken Vergili, “Düğün yapmak isteyeceğiz, dernek yapmak isteyeceğiz, Sarıyerliler olarak piknik yapmak isteyeceğiz… Orman bölgesindeyiz, Sarıyer Belediyemizin sadece mevcut yönetimi kastetmiyorum, ondan önceki yönetimleri kastediyorum. Belediyenin bir piknik alanı var mı? Güngören Belediyesi’nin var, Kağıthane Belediyesi’nin var, Bağcılar’ın var, Esenyurt’un var, Sarıyer’in sınırlarında… Sarıyer Belediyesi’nin sınırlarında kalan orman arazisinde bizim bir piknik alanımız yok” dedi.

“Sade Bir Nikahla Evlenen Çiftlerimiz Var”

Evlenecek çiftler için alanın ücretsiz olarak kullandırılabileceğin altını çizen Vergili, “İhtiyacı olup da evlenmekte güçlük çeken, kır düğünü yapmak isteyeeler çevremizde bulunan özel işletmelere gidemeyip de nikahla evlenen çiftlerimiz var. Ama bizim belediye olarak bir piknik alanımız olsa, bu alanın içerisinde kır düğünü yapabileceğimiz bir salonumuz olsa da Sarıyer’in 38 mahallesinde evlenecek çifttin kır düğününü orada ücretsiz yapsak kötü mü olur?” diye konuştu.