31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde aynı zamanda mahalle muhtarlıkları seçimleri de yapılacak. 38 mahallesi olan Sarıyer’de muhtarlık seçimlerine ilgi bir hayli fazla.

Kilyos Mahallesi’nde Emel Töre, muhtar adaylığını açıkladı. “Kilyos'a artık kadın eli değmeli” diyen Töre, Sarıyer’de kadın muhtarların başarılı olduğuna dikkat çekti.

“DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM KÖYÜME HİZMET İÇİN ADAYIM”

Bir Kamu bankasında 32 yıl çalışan, emeklliğin ardından akademisyen olarak görev yapan Dr. Emel Töre, şu sıralar Kilyos Mahallesi Muhtar Adayı olarak çalışmalarına devam ediyor.  Muhtar Adayı Töre, “1829 yılında kurulan Muhtarlık müessesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden kurumların başında gelmektedir. Bu anlamda muhtarlık, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilcisidir. Kilyos sevdalısı bir kadın olarak, köyüme hizmet etmek istiyorum” dedi.

Kilyos’un yurt ve dünya çapında turistik bir yerleşim yeri olduğunu belirten Töre, “Mahallemizin vizyonu doğrultulsun da daha da güzelleşmesi adına yerel yönetimlere çözüm ve hizmet noktasında diyaloglarımızı daha da iyileştirmek için gayret göstereceğim. Çünkü Kilyos, bunu hak ediyor” dedi.

emel-töre

Editör: Levent Pehlivanoğlu