İstanbul Dernekler Federasyonu (ARDFED) Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Tekçe Başkanlığında Sarıyer Ardahan-Kars İli Çevre Köyleri ve Dayanışma Derneği kuruldu.

“Her platformda birlikte hareket edeceğiz”

Derneğin amacı ve misyonu hakkında konuşan Sarıyer Belediye önceki dönem meclis üyesi Ekrem Tekçe, “Sarıyer’de bütün hemşehrilerimizle daha örgütlü, iç içe olmak ve temelde, her zeminde dayanışma içinde ve her platformda birlikte hareketle her türlü sevinç ve sorunları paylaşarak, birliğimizin zeminini sağlam zeminde tutmak ve tüm platformlarda kendimizi ifade etmek ve söz sahibi olma gayretlerimizi sürdürmektir. Bu misyon doğrultusunda Sarıyer’de geçen yıllarda ilçemizde birkaç dernek kuruldu fakat bir türlü uzun ömürlü olamadı, saymak mümkün. Bu nedenle Sarıyer bölgemizde Ardahan ve Kars nüfusumuzun oldukça yoğun potansiyele sahip olması ve bizim demokratik kitle örgütü alanında temsil mecramızın büyük ihtiyaç olduğunu ve buna duyarsız kalınamayacağını düşünerek kıymetli arkadaşlarla taze kan olacak bu derneğimizi sevgili hemşehrilerimizin hizmetine hazır hale getirdik” dedi.

ekrem-tekçe-kars-ardağan-sariyer-posta

“Toplumun içinde söz sahibi olacağız”

Kuruluş felsefemizde, kahvehanecilik ve tabeladan ibaret olmadığını ifade eden Tekçe, “Amacımız, siyaset üstü, gerçek sivil toplum örgütleri demek kanaat önderleri ve bütün insanları onlara saygı duymak biz bu saygınlığımızı hep beraber kazandıracağız. Toplumun içinde söz sahibi olacak, Derneğimizde din, dil ve mezhep ayrımı gözetmeksizin, gençlerimize kadınlarımıza yaşlılarımıza her konuda maddi ve manevi destek vereceğiz. Sarıyer’de ikamet eden 17.000 - 18.000 civarında yaşayan hemşehrilerimizi genel kültürümüzü paylaşmak, doğduğumuz memleketimizden onların orada yaşayanların yaşam koşullarını algılamalarına öncülük etmek istiyoruz”

ekrem-tekçe-1

“Damal’da Atatürk silueti var”

Gençlerimizin okul sorunları ve burslarına katkı sağlamak gibi genel sosyal alanlarda en azında bilmeleri gerektiğini belirten Başkan Tekçe, “Sarıyer’deki bütün hemşerilerimizi bize inansınlar bize güvensinler biz her konuda onlara rehber olacağız onların ışık olacağız. Sarıyer’deki logomuzun simgemiz Ardahan kalesi Kars Ardahan’ı temsil ediyor, kura nehri can damarımızdır. Zaten o kuran Nehir’ini simgeliyor Damal’daki Atatürk silueti var o bizim kırmızı çizgimizdir. Sarıyer’in simgesi ise martı figürü var. Bir de Sarıyer Spor Kulübü’nün logosu var onu koyduk, yani bu bizim için çok önemli. bu logonun anlamı da budur bilmenizi tüm Sarıyer kamuoyu bilmesini istedik.

“Milletimizin başı sağ olsun”

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta 11 ilimizde Türkiye yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu anlamda dayanışmamız takdire şayan ve her geçen gün büyüyor. Allah bir daha bu felaketleri göstermesin. Deprem bölgesinden hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, başsağlığı ve sabır diliyorum. Ülke olarak acımız büyüktür Milletimizin başı sağ olsun!

PHOTO-2023-04-07-06-50-03_2

YÖNETİM KURULU LİSTESİ 

Başkan. Ekrem Tekçe

·        Üyeler Gülnaz Koç

·        Özkan Mavzer

·        Hüsnu Bediroğlu

·        Hafız Öztürk

·        Namık Demirci

·        Alican Uymaz  

·        İsrafil Vurmaz  

·        Cumali Okçu