İÜC Orman Fakültesi Çevre ve Orman Hukuku Öğretim üyesi, Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Avukat ve Orman Yük Müh, CHP Sarıyer Belediyesi Başkan Aday Adayı Prof. Dr. Devrim Elvan ile yerel seçimleri öncesi görüş alışverişinde bulunduk…

İÜC Orman Fakültesi çalışma ofisinden ziyaret ettiğimiz Devrim Elvan, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu arasında keyifli bir sohbet gerçekleşti.

9d6e1e1a-ec09-4244-99fc-cc856d76037c

 “ORTAK AKILLA HAREKET EDİYORUZ”

Aday ve başkan olması halinde vizyon projeleri hayata geçirmek için sabırsızlandığını ifade eden Elvan,  “27 yıldır Sarıyer’de yaşıyorum. Sarıyer’in sorunlarını ve sıkıntılarını, çözüm önerilerini biliyorum. İlçemizin mülkiyet meselelerini, trafik sorununu, otopark sorunlarını, alt yapı sorunlarını, deprem tehlikesi nedeniyle riskli yapıları, çevre sorunlarını, öğrencilerimizin yurt ve kreş sorunlarını, gençlerimizin, kadınlarımızın ve yaşlı vatandaşlarımızın beklentilerini, hayvan hakları konusundaki beklentiler, yeşil alanlarımızın eksikliğini… Sarıyer’deki tüm sorunları mahalle mahalle tespit eden ve bölgemizi çok iyi bilen bir ekibimiz var. Ortak akılla hareket ediyoruz.”

devrim-elvan-chp-sariyer-posta-4

“SARIYER BİR GÖZLE DEĞERLENDİRİLMELİ”

Sarıyer’in akademik bir gözle incelenmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Devrim Elvan sözlerini şöyle sürdürdü; “Sarıyer sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyada da eşi olmayan bir semt. Çünkü kıyı, boğaz, orman, tabiat parkları, sit alanları, korular, tarihi yapılar, tarım alanları, hayvancılık, turizm, üniversiteler, askeri alanlarlar, balıkçılık, su havzaları gibi birçok farklı unsuru bünyesinde bulunduran çok özel bir ilçe. Bu kadar farklı ve zengin bir dokuyu bir arada bulunduran ilçemizin, bu imkanları değerlendirilebilmesi için akademik bir hassasiyetle yönetilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

f8cde327-81e5-4998-85bd-45fb815d3df6