DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığında, İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol’un katılımıyla mahalle temsilcilerine mazbataları verildi.  

deva-partisi-sariyer-basin-toplantisi (1)

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Sarıyer teşkilatı, ilçede bulunan tüm mahalleler için mahalle başkanlığı atamalarını tamamladı.  DEVA Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik ev sahipliğinde düzenlenen programa, DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, DEVA Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Soner Şahin, DEVA Partisi İstanbul İl Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Parti İçi Eğitim Başkanı Av. Cihan Doğan, DEVA Partisi İstanbul İl Kadın Çalışmaları Başkanı Bahar Kayserilioğlu, DEVA Partisi İstanbul İl Teşkilat İşleri Başkanı Av. Mustafa Demiral,  DEVA Partisi İstanbul İl Eğitim Politikaları Başkanı Turgay Aytaş,  Sarıyer ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. 

Düzenlenen mazbata töreninin açılış konuşmasını yapan Sarıyer İlçe Başkanı Av. Bilal Çelik, katılan herkese teşekkür ederek, Sarıyer’de DEVA teşkilatlarının mahalle yapılanmalarını tamamladıklarını ifade etti.  

deva-partisi-sariyer-basin-toplantisi (8)

BAŞKANIN CİDDİ EMEKLERİ VAR

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, Sarıyer ilçe teşkilatının DEVA ilçeleri arasında en iyi ilçe binasına sahip olanlardan biri olduğunu dile getirerek, “Buranın serüvenini yakından takip ettik. İlçe başkanımın çok emekleri var. Gerçekten İstanbul DEVA ilçeleri içersinde en güzel ilçe binalarından biri. Bu bina gibi ilçe teşkilatımızında partimiz için çok anlamlı çok değerli çalışmalar yapacağını düşünüyorum” dedi. 

deva-partisi-sariyer-basin-toplantisi (3)

HEDEFİMİZ YÖNETİM BOŞLUĞU OLUŞMASINI ENGELLEMEK

Türkiye’nin önemli bir seçime gittiğini hatırlatan Dr. Erol, “Türkiye hızlı bir şekilde genel seçime gidiyor. Bu seçim bu ülkenin tarihi içinde çok değerli olacak. Yapıları çok farklı altı siyasi parti bir araya gelerek, iktidara karşı, iktidarın değişmesi için ülkedeki birçok yanlışın engellenmesi ve önlenmesi için birçok mücadele yapıyor. Bu mücadelenin de çok anlamlı olduğuna inanıyorum. Altılı Masa’nın diline ve açıklamalarına baktığınız da DEVA Partisi’nin izlerini çok net bir şekilde görebilirsiniz. Bizim buradaki hedefimiz şu; iktidar gittikten sonra gelen yeni hükümet Türkiye’yi nasıl yönetecek?, ne yapacak?, nasıl yapacak?, ne kadar zamanda yapacak?.  Hepsinden önemlisi de 6 partinin ortak hedefi olan, güçlendirilmiş parlamenter sisteme gidene kadar geçiş dönemi nasıl yönetilecek?. Bu konularla ilgili DEVA Partisi’nin ciddi çalışmaları var. Güçlendirilmiş parlamenter sistemle 6 partinin açıkladığı ortak rapora dikkat ettiğinizde çok daha öncesinde bu konuyla ilgili DEVA Partisi’nin hazırlıklarını kontrol ettiğinizde, ne kadar benzeştiğini görürsünüz” diyerek şunları kaydetti; 

deva-partisi-sariyer-basin-toplantisi (5)

DEVA PARTİSİ ORTAK PAYDA

“DEVA Partisi teşkilatları sadece kendi ilçelerinde değil, il bazında da genel merkezde de çok kaliteli, kendi alanında iyi insanlardan oluşmuş bir teşkilat. Bizim genel merkezimizde her birimde, komisyonlarda sadece Türkiye çapında değil dünya çapında değerli insanlar var. Hukuk alanında yapılan çalışmalardan tutun çevreyle ilgili yapılan çalışmalardan hepsinde çok değerli, çok bilge insanların parmak izleri mevcut. Böyle bir parti bazı şeyleri tesadüflere bırakamaz. Altı partinin genel başkanı ya da dışardan da olabilir bir cumhurbaşkanı adayı belirlendiğinde de, bu kişinin bütün bunlara hâkim olarak Türkiye’yi yönetmesi gerekiyor.  Hızlı bir şekilde eylem planlarımızda olduğu gibi, 6 partinin bütün farklı alanlarda ne yapılacağının belirlenmesi konusunda çalışıyoruz. Burada DEVA Partisi’nin ciddi bir iletişim katkısı sağlıyor ve arka planda ciddi bir bilgi desteği veriyor.” 

deva-partisi-sariyer-basin-toplantisi (7)

“72 BAŞLIKTAN 40’INDA ANLAŞILDI”

 “Genel merkezimizde çalışmalar var. İnanıyorum ki şu an da en son genel başkanımızın dediği 72 ana başlıktan 40’dan çoğunda altı parti mutabakatı sağlandı. Genel Başkanımız Ali Babacan’ın bir ifadesi var; ‘Yüzde yüz anlaşmak zorunda değiliz. Ama yüzde 70’inde bile anlaşsak ve seçimden sonra ona uyarak hareket ettsek, bu ülke uçar’ diyor. Ali Babacan zaten daha evvel siyaset yaptığı dönemde de ilkeleri, doğruluğu ve dürüstlüğü ile tanınan bir isim. Ben yaklaşık bir buçuk yıldır DEVA Partisi’ndeyim. Kendisini daha evvel de tanıyordum. Ama bu dönemde gördüm ki ilkeleri konusunda taviz vermeyen, doğruyu her zaman her koşulda söyleyen bir insan. O nedenle DEVA Partisi teşkilatları da genel başkanlarına göre bu düsturla, bu davranış kalıplarıyla siyaset yapan teşkilat mensuplarıdır. Biz her zaman her yerde şartlar ne olursa olsun doğrudan ayrılmayacağız, gerçekleri net bir şekilde savunacağız ve ifade edeceğiz.”

“SON DÜZLÜKTEYİZ”

“Seçime doğru giden süreçte son düzlükteyiz. Burada teşkilatlarımıza düşen çok önemli görevler var. Bir buçuk sene öncesine göre DEVA Partisi teşkilatlarının tanınırlığı, bilinirliliği çok daha ileri seviyede. Bu dönemde bizler teşkilatlar mahalle başkanlarımızdan, sandık başkanlığına kadar teşkilatlanmalarımızı tamamladıktan sonra seçime ve son kez kollarımızı sıvıyarak hızlı adımlarla gireceğiz. İnanıyorum ki Allah’da bizi mahçup etmeyecek, buna teşkilatlarımıza güvenerek ilerliyoruz.”  

deva-partisi-sariyer-basin-toplantisi (9)

deva-partisi-sariyer-basin-toplantisi (10)