AK Parti İstanbul teşkilatında kuruluşundan bugüne kadar mahalle başkanlığı yapan isimlerden biri olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kendisini evinde ziyaret edeceğini söylediği AK Parti Kısırkaya Mahallesi Kadın Kolları Başkanı 73 yaşındaki Hatem Kurt'tu evinde ziyaret etti.

Ziyarettin ardından Sarıyer Gümüşdere Mahallesi’nde kıraathanede vatandaşlarla bir araya gelen Erdoğan, Muhtar Günay Yazıcı’dan bilgiler aldı.

Erdoğan’dan İstanbul Valisine Gümüşdere talimatı

Büyükşehir yasasından sonra mahalle statüsü kazanan Gümüşdere'de Muhtar Yazıcı; Biz kırsal mahalleye dönmek istiyoruz. Halkımızın yüzde 90’nı tarımla ve çiftçilik ile uğraşıyor diyerek şikayetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Vatandaşın ve muhtarın şikayetlerini yerinde alan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı telefonla arayarak “Denize yakın bölgede tarım yapanların yıllık gelen yüksek ecrimsiden şikayetçi. Ve Sarıyer Belediyesi ile konuşun ve gereken yapın” talimatını verdi.

Konunun takipçisi olacağını söyleyen Erdoğan, daha sonra kıraathane önünde sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Erdoğan’a Kısırkaya ve Gümüşdere ziyaretinde AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, Kısırkaya Mustarı Nurcan Kocaer ve Gümüşdere Muhtarı Günay Yazıcı eşlik etti.

SARIYER POSTA